Kahverengi Gözler, Yeşil Gözler, Mavi Gözler

Game of Thrones’tan “gözlerle” ilgili aldığımız ilhamı makyaj önerilerine çevirdik. Sonuçta kahverengi gözler, yeşil gözler ve mavi gözler makyajın başrolünde de olmalı!

Kahverengi gözler

Göz renginiz kahverengiyse çok şanlısınız, çünkü size her renk yakışır. Gözlerinizdeki berraklığı ortaya çıkarmak istiyorsanız, koyu mor veya bronz altınları deneyin. Kahverengi gözlerinizin daha açık görünmesini sağlamak için yosunlu yeşil bir göz farı uygulayabilirsiniz. Dikkat çeken bakışlar için, siyah veya gümüş gibi soğuk tonlarda makyaj yapın. Son olarak, siyahla herhangi bir görünüme yoğun bir dokunuş ekleyerek gözlerinizi daha derin gösterebilirsiniz.

Yeşil gözler

Yeşil göz rengine sahipseniz kırmızının tam zıt renginiz olduğunu unutmayın. Doğal bir görünüm için kırmızı en uzak durmanız gereken renk, bunun yerine pembe renk tonlarını kullanırken rahat olabilirsiniz. Bronz, maun ya da daha koyu içinde kırmızı barındıran renkleri de denemekte özgürsünüz. Gözlerinizdeki altın ve yeşil tonlarına dikkat çekmek istediğiniz patlıcan rengi far kullanın. Gözlerinizde güçlü bir etki yaratmak için siyah eyeliner kullanabilirsiniz ama daha yumuşak bir etki için gri, gümüş ve mor renge şans verin.

Mavi gözler

Göz rengi mavi olanların da turuncunun onlar için zıt renk olduğunu unutmamaları gerekiyor. Dolayısıyla göz renginizi ön plana çıkarma konusunda en başarılı farlar turuncu ailesinden çıkar. Yoğun turuncu alt tonlu kahverengiler ve toprak tonlarını deneyebilirsiniz. Altın ve parlak açık renkler de alternatifleriniz arasında yer alıyor. Unutmamanız gereken tek şey; siyah eyeliner cilt ve göz renginiz üzerinde sert bir kontrast yaratabilir, siyah yerine koyu kahverengi ve bronz eyeliner kullanın.