Kahvenizi Daha Sağlıklı Alır Mısınız?

Güne daha enerjik başlamanın en lezzetli yollarından biri kesinlikle kahve içmek. Siz de güne kahve içmeden başlayamıyorsanız ama içtiğiniz kahvenin de daha sağlıklı ve lezzetli olmasını istiyorsanız, küçük önerimizi duymaya hazır olun: Kahvenize birkaç damla hindistancevizi yağı ekleyin. Son dönemde popüleritesi artan hindistancevizini bir de kahveye atma fikri size fazla gelse de tadını sevebilirsiniz. Üstelik birkaç damla yağ sayesinde enerji seviyeniz yükselir, metabolizmanız hızlanır ve bağışıklık sisteminiz hızlanır.


Enerjinizi Artırır Çünkü;

Hindistancevizi yağı son dönemde sürekli karşınıza çıkıyor olabilir. Sağlık, beslenme ve güzellik dahil birçok alanda kullanılabilen yağ, kimyasal yapısı sebebiyle diğer alternatiflere oranla kafeini daha hızlı almanızı sağlar. Bu da enerjinizin daha hızlı yükselmesi anlamına gelir. Hindistancevizi yağı karıştırılmş kahveyi yoğun günlerinizin yavaş yavaş yanan etkili benzini olarak düşünebilirsiniz.


Metabolizmanızı Hızlandırır Çünkü;

Dışarıda tükettiğiniz tüm içeceklerin içindeki şeker miktarını öğrendikçe lezzetli ve sağlıklı alternatif arayışına girdiğinizi biliyoruz. Aslında bir yağ çeşidi olmasına rağmen hindistancevizi yağı ince kalmanızı sağlayabilir. Bunun nedeni de vücutta daha kolay enerjiye dönüştürülebilmesi. Sizi daha uzun süre tok tutacağı için gün ortasında atıştırmalık aramakla uğraşmazsınız. Paketlenmiş yiyeceklerin içindeki yağları düşününce kendi kontrolünüzde bir ya da iki çay kaşığı hindistancevizi yağından zarar gelmez değil mi?


Yağ Yakımını Hızlı Başlatır Çünkü;

Uzun bir gece boyunca siz dinlenirken vücudunuz oruç tutuyor gibi düşünebilirsiniz. Böylece depoladığınız yağ asitleri enerji ihtiyacınızı karşılamak için salınır. Sabahları hindistancevizi yağı eklenmiş kahve içmek, yağ yakımını sağlayan hormonlarınızın güçlenmesini sağlar. Vücudunuz yağ yakma durumundayken güne enerjiyle ve hızlanmış metabolizmayla başlayabilirsiniz.


Şişkinliği Giderir Çünkü;

Hindistancevizi yağı antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleriyle de ünlü. İçerdiği asitler sayesinde bakteri, virüs ve mantarlara karşı daha güçlü bir savaş verebilirsiniz. Kahvenize biraz ekleyerek güne başlamak için küçük fakat sağlığınız için büyük bir adım atabilirsiniz. Tadını beğenmezseniz, iyi yönlerini aklınıza getirmekte fayda var. Afiyet olsun!

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.