Kahkül Konusunu Bir Daha Düşünün

Pinterest yeni trendleri takip etmek konusunda size ne kadar güvenilir bir kaynak olarak görünüyor bilmiyoruz ama oraya biraz daha yakından bakmakta fayda var. İçinizde uyanmayı bekleyen Fransız kadınına müjdeyi verin çünkü son dönemde Pinterest’te “uzun kakül” (curtain fringes) kelimesinin aranma oranı neredeyse yüzde 600 arttı. Peki bu uzun kakül ne demek? İngilizce ismi size belki daha fazla ipucu verir ama biz size bu trendi tanıtmak için can atıyoruz! Kakülünüzü ortadan ikiye ayırıp yüzünüzde çerçeve oluşturacak şekilde kullandığınız tutamlardan bahsediyoruz, biraz Brigitte Bardot havası almaya ne dersiniz?

Georgia May Jagger

Örneğin Georgia May Jagger gibi dağılmış saçlarınızla uzun kahküllerinizi yana ayırıp kullanabilirsiniz. Çabasız şıklık gerçekten varsa, çabasız güzellik neden olmasın? Biraz saç köpüğüyle hazırlığınız biter!

Hailey Baldwin

Biraz daha smart bir görünüm elde etmek için Hailey Baldwin’den ilham alın. İnce kahküllerini yana ayıran model, saçlarını at kuyruğuyla tamamlamış. Hazır okula dönüş trendi hakimken bu modaya siz de ayak uydurun.

Suki Waterhouse

Kahkül için hazır değilseniz saç kesiminizle kendinizi yavaştan hazırlayabilirsiniz. Özellikle 70’ler havasını yakalamak için uzun kahküllerinizle yüzünüzü çevreleyin. Suki Waterhouse yıllardır bu modeli kullanıyor, siz neden kullanmayasınız değil mi?

Jeanne Damas

Dünyanın en ünlü Parizyenleri’nden biri bu trendi severek takip ediyor. Jeanne Damas, uzun kahkülleri ve açık bıraktığı düz saçlarıyle stil idolü Jane Birkin kadar güzel.

Sienna Miller

Uzun kahkülleri stiliyle birleştiren en güzel kadınlardan bir diğeri de Sienna Miller. Önceki örneklerde nasıl dağınık saçla iyi gittiğini gördüysek, kırmızı halı için özenle hazırlanmış haliyle de bu kahküller katıldığınız davetlerde alternatifiniz olabilir.

Alexa Chung

Alexa Chung olmadan bir kahkül konusu bitebilir miydi? Kahkülsüz halini hatırlamadığımız Chung, hafif bir göz makyajı, kendi halindeki saçlarıyla konforu ve güzelliği bir araya getiriyor.