KADINLARIN ÇANTASINDA OLMASI GEREKEN 10 ŞEY

Biz kadınlar ve bizim o kocaman çantalarımız… Yıllar boyunca merak edilen, çantanın içine adeta galaksi muamelesi yapılan ve gün sonunda hayatımızı kurtaran o güzel aksesuarlar. İşin bir çanta bağımlısı olma boyutu var ki aman aman! Nice cüzdanları yavaş yavaş eritti, nice dolapları tıka basa doldurdu. Ama olsun, yeter ki yepyeni bir çanta o koleksiyona katılsın, keyiften bizleri dört köşe yapsın.

canta_ana

Söz konusu yalnızca çanta olunca bile kendimi kaybedip yazmamdan anlamışsınızdır aslında ne demek istediğimi ama bugün sizlerle paylaşmak istediğim konu bambaşka bir konu. Her kadının çantasında mutlaka bulunması ve hatta demirbaş ilan edilmesi gereken o önemli eşyalardan bahsedeceğim. Bu eşyalara bir açıdan hayat kurtarıcı eşyalar olarak da bakabilirsiniz. Çünkü ne olursa olsun sizi yalnız bırakmayacak ve hatta yüz üstü kelimesini unutturacaklar.

O halde başlayalım, yoksa çantalar konusunda biraz daha çıldırıp Morhipo’daki tüm çantaları satın alacağım.

canta_01

Öncelikli olarak el temizleme jelleri

Her ne kadar “Aslında çok fazla temizlemiyor!” gibi söylemlere maruz kalsa da gün içinde tuttuğumuz, dokunmak zorunda kaldığımız ve temelde mikrop yuvası olabilecek maddelerden sonra eğer ellerimizi yıkayamıyorsak el temizleme jellerini kullanmak en mantıklısı oluyor. Ne demişler, bakteri denizine düşen el temizleme jeline sarılır.

canta_02

Tabii ki mini iğne seti

Çantada iğnenin ne işi olur diye düşünmeyin hemen. Durun, açıklıyorum! Çok önemli bir iş görüşmesine gidiyorsunuz ya da arkadaşlarınızla buluşmak üzeresiniz. Bir baktınız ki canım gömleğiniz bir noktadan yırtılmış. Gidip yenisi de alınamıyorsa bu mini iğne setinin hayat kurtarıcılığı konusunda kimseyle tartışmazsınız. Zaten kendisi minicik olduğu için çantanızın fermuarlı gözünün en dibinde kullanılacağı günü kuzu kuzu bekleyecektir. Tabii ki umuyoruz kullanmazsınız.

canta_03

Çantanın derinliklerindeki lastik ve tel tokalar

Atıverin gitsin, o tel tokaları çantanın dibine gönderin. Aman efendim darlandım, aman efendim şu saçlar da enseme deyince deliriyorum diyenlerdenseniz tel toka ve lastik tokanın değerini de en iyi siz bilirsiniz. Her zaman işine yararlar, gıkları da çıkmaz unutulduk diye.

canta_04

Söylemeye gerek yoktur ama kalem ve mini not defteri

Telefondasınız, not almanız gerekiyor. Kullanabileceğiniz en ilkel ancak dünyanın en güzel icatlarından iki tanesini kullanmaya ne dersiniz? Mini not defteriniz ve kaleminiz yanınızda olduğu sürece hem notlarınızı düzgün bir şekilde alabilir hem de anı yakalayabilirsiniz. Kusura bakma kalem ve kağıt, sana ilkel demek istemezdim ama insan tarihinin temel taşı olmak bunu gerektirir.

canta_05

Pardon, pediniz var mı?

Bu duruma düşmenin, tırım tırım ped aramanın ne demek olduğunu en iyi biz biliriz. Tabii ki biz bileceğiz, regl konusunda dünyada tekiz. Ancak ani gelen regl, tıpkı insanın yağmur altında şemsiyesiz kalması gibi bir şey. Ne yapacağını şaşırır hale geliveriyor insan. O yüzden iki adet ped de dikiş setinin hemen yanına iliştirilsin, gönüller ferah ferah gezilsin.

canta_06

Acil durumluk naneli sakız

Tamamen acil durumluk ya da kokuya neden olabilecek bir yemekten sonra tercih edeceğiniz, sizi kraliçe gibi hissettirecek bir nane bu naneli sakız. Örneğin, balık ya da peynirli bir yemek yediniz, dişlerinizi de fırçalayamıyorsunuz. Üzülmeyin, o var; naneli sakız var!

canta_07

En azından bir ruj

Tüm makyaj malzemelerinizi yanınızda taşıyıp ekstra sırt ve kol ağrısı ister misiniz? Üstelik ücretsiz. Yoo, hiç gerek yok. Evden makyajınızı yapıp çıkın ve yanınıza tazeleyeceğiniz bir ruj alın. İşte bu kadar. Tabii ki rujunuzu sürmek için minik bir ayna da hem daha düzgün bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak hem de yemek sonrasında “Dişimde bir şey var mıdır acaba?” kaosuna son verecektir.

canta_08

El kremi ve yara bandı

Tüm vücudunuzu nemlendirecek koca bir krem kutusu değil de ince kıvamlı ve özellikle seyahat boy bir el kremi özellikle soğuk günlerde en büyük dostunuz olacaktır. Onu sevin, öpün. Nasıl da güzel kokuyor değil mi?

Bir de tabii ki topuğunuza vurup sizi nakavt etmeye çalışan hain ayakkabılar için de yara bandınıza ihtiyacınız olacak.

canta_09

Deodorant

Dilerseniz yanınıza parfümünüzü de alabilirsiniz ancak parfümün kokusu bildiğiniz gibi daha uzun süre kalacaktır. Ancak deodorantınız eğer deostick değilse uçmaya mahkumdur. Tazelemekten çekinmeyin.