Kabus mu Hayal mi? Yılbaşında Yalnız Olmak!

Yılbaşında ne yapılır sorusundan yılbaşında giyilebilecek ayakkabılara, elbiselere ve hatta saç ve makyaj trendlerine kadar her şeyi konuştuk. Tüm planlar yılbaşında inanılmaz şekilde eğlenmek isteyenlere odaklanmış durumda ama gerçekten hepimiz bu kadar heyecanlı mıyız yılbaşı konusunda? Belki de yılbaşı sizin için herhangi bir gün kadar sıradan, belki kutlamalara katılacağım derken kalabalığın arasında yitip gitmek ya da fiyatları iki katına çıkmış mekanlarda banka hesabınızı boşaltmak istemiyorsunuz ki haksız değilsiniz! Ya da sadece bu kadar olaylı kutlamalar yerine evde yalnız, huzurlu ve sakin olmak daha iyi bir fikir gibi geliyor. Eğer sevgilinizden ayrıldığınız için yalnız ve alternatifleri değerlendiremeyecek kadar mutsuz hissediyorsanız, size ağlayacak bir omuz veremeyiz belki ama omuza ihtiyaç duymayadan bu geceyi geçirmenizi sağlayacak öneriler sunabiliriz.

Şimdi bütün yılbaşı planlarını bir kenara bırakın ve okumaya başlayın!

Yalnızlığınızın sebebi ne?

Yalnız kalmayı çok sevmek, kalabalıktan hoşlanmamak, kimseyi evde kalmaya ikna edememek ya da az önce de bahsettiğimiz gibi kalp acısı yalnızlığınızın sebebi olabilir. Size ilk önerimiz, yılbaşı olsun olmasın, yalnız olduğunuz anların keyfini çıkarmayı mutlaka öğrenin. Çünkü bazen size kendinizden başka eşlik edecek kimseyi bulamazsınız. Tüm yılbaşını sadece kendinize ayırarak geçirmek belki sandığınızdan daha büyük bir dinlenme ve arınmaya dönüşebilir.

Kimler kendini hediyelere boğabilir?

Hepimiz yeni yılda bir şekilde hediye telaşına giriyoruz. O telaşı maksimum boyutta yaşıyorsanız, hediye önerilerimizi okuyabilirsiniz. Ama eğer tüm hediye bütçenizi kendinize ayırmak gibi bir fikriniz varsa, arkanızdayız. Sonuçta hepimiz başkalarına aldığı hediyeleri kendine saklamakla vermek arasında kalan insanlarız. Neden hepsi bizim olmasın? Kendinize o çok beğendiğiniz kırmızı kadife elbiseyi, o dekoratif aksesuarı, o küpeyi ya da o çantayı alın, sonra de her birini paket yapın, yılbaşı gecesi boyunca sırayla açın! Yalnızlık kalabalık partiye göre 1 – 0 önde!

Kendiniz için harika bir sofra hazırlayın!

Kimi zaman enerjiniz ya da iştahınız olmadığında öğünleri geçiştirdiğinizi tahmin edebiliyoruz ama bugün, kendinize güzel bir ziyafet hazırlayın. Kendinize yıl boyunca yasakladığınız her şey bu gece serbest. İsterseniz televizyon karşısında kocaman bir pizza yiyin isterseniz şık bir masa hazırlayın. Yalnızsınız diye özenmemezlik etmeyin, fast food olsa bile şık olsun, geceye yakışsın! Eğer yemek pişirmekle uğraşmak istemiyorsanız, belki dışarı çıkarsınız, kim bilir kendinize bir son dakika hediyesi daha alırsınız!

Müzik listenizi yapmayı unutmayın

Eski usul olsun diye plak mı dinlersiniz, teknolojiye teslim olup hazır müzik listelerini mi açarsınız bilemeyiz ama gece sessiz geçmez. Canınız hiçbir şey yapmak istemese bile yalnız olmayı size, eğer unutmak istiyorsanız tabii, en kolay unutturacak şey müzik. Sizi iyi hissettirecek bir şeyler açın ve tüm akşam akıp gitsin! Evinizde evcil hayvanınız varsa, o kadar da yalnız sayılmazsınız hem, değil mi? Partinize onu da dahil edin.