İzlediğinize Pişman Olmayacağınız 5 Dizi

Beynimiz ona sunulan bilgileri alıp depoladığı gibi bazen dikkat etmediğimiz detayları da hafızasına alır. Ve istesek de istemesek de televizyon, farkındalığımızı ve bilgimizi yönetmedeki en büyük etkenlerden biri.Televizyona mesafeli olanlar için bile özellikle son dönemde artan kaliteli yapımlar sayesinde televizyondan ya da internet platformlarından dizi izlemek daha keyifli hale geldi. Fakat yine de kendinizi neye maruz bıraktığınızı bilmeniz gerekiyor. Birazdan önereceğimiz yerli ve yabancı diziler sayesinde zamanınızı boşa harcamadan keyifli tercihler yapabilirsiniz.

Daha Güçlü Bir Beyin İçin: Brain Games

Ülkemizde de hizmet vermeye başlayan Netflix’in yabancı versiyonunda yer alan Brain Games,  çeşitli oyunlarla yanılsama ve zihnin gücünü açığa çıkartan deneyleri ve zihnimizin bizi nasıl yönettiğini anlatan eğlenceli, interaktif bir dizi. Şovun bölümdeki bazı bulmacalara katılarak siz de bir nevi beyin egzersizi yapabilirsiniz.

Tarihi Keşfetmek İçin: Muhteşem Yüzyıl

Dikkat çeken senaryosuyla tarihi olayları herkesi hayran bırakacak şekilde anlatmayı başaran Muhteşem Yüzyıl, Kanuni Sultan Süleyman’ın hükümdarlık dönemini anlatan görkemli bir projeydi. Kostümleri ve görselliğiyle de bir o kadar başarılı olan dizinin toplam 139 bölümünü Youtube’da izleyebilirsiniz. Özellikle tarihi olayları izlemeyi seviyorsanız Muhteşem Yüzyıl’ı izleyebilirsiniz.

Zihin Köşkünüze Ulaşmak İçin: Sherlock Holmes

Söz konusu bir gizemi çözmek olduğunda Sherlock Holmes gibisini bulamazsınız! Tümdengelimi bir sanat gibi işleyen, gözlem yapmanın gücünü anlatan ve ne kadar çılgınca olursa olsun gerçeğe bir şekilde ulaşabilen Sherlock Holmes’un sezon bölümleri az da olsa izlemesi oldukça keyifli. Üstelik Netflix Türkiye’den izleyebilirsiniz.

İnternetin Fenomenine Katılmak İçin: Fi

Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Ozan Güven ve Berrak Tüzünataç’ın başrollerini paylaştığı Fi, aynı adlı romandan uyarlanan ilk internet dizilerimizden biri ve sadece puhutv.com’dan izlenebiliyor. Saplantılı bir psikiyatrın aşık olduğu kıza yaklaşmasını gizemli bir şekilde anlatan Fi, kadrosu ve 60 dakikalık süresiyle yeni nesil dizileri yakalamak isteyenler için ideal.

Geleceği Yakından Görebilmek İçin: Westworld

Westworld’ü izlemeniz için onlarca neden sunabiliriz fakat dizi sadece Anthony Hopkins’in oyunculuğunu görmek için bile vakit ayırmaya değer. Westworld, gerçek insanlardan ayırt edilemeyen görüntülere sahip yapay zeka robotlardan oluşan Western temalı bir parkta geçiyor. İnsanlar ve yapay zekalar arasında geçen hikaye geleceğin bir simülasyonu gibi izlenebilir.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.