İstesek de İstemesek de Bu Trendler Döndü!

Kimilerinin heyecanla beklediği kimileri içinse tarihin derinliklerine gömülmesi gereken trendler, bir tam onları unutmuşken geri dönme sinyalleri vermeye başladı. Günümüze uyarlanmış halleriyle eskisine oranla daha iyi görünen eski trendleri keşfetmeye hazır mısınız?

Trendler hızla değişiyor ama bir yandan da geçmişten ilham almaya devam ediyor. Haliyle eskiden hit olmuş parçaların yeniden karşımıza çıkması kaçınılmaz. Yine de bazı örnekler var ki, eski fotoğrafları gördüğümüzde “Neden?” diye sormamıza sebep oluyor. İşte o trendlerden bazıları şimdi geri döndü.

Dünkü örnekler ve bugünkü yeniliklerle keşfetmek için hazırsanız, kimini heyecanla kimini endişeyle karşıladığımız trendleri keşfedebilirsiniz.

Pastel Renkler

Nane yeşili, bebek mavisi, toz pembe ya da limon sarısı… Kombinlemesi en zor renklerden sayılan bu pastel tonlar birkaç sezon önce gardırobumuza girmeye başladı ama 2018’de bir arada ve hiç olmadıkları kadar etkililer. Ayakkabılardan ceketlere kadar pastel tonları her yerde görmeye hazır olun! 80’lerin etkisi günümüze taşınırken bu tonları seviyorsanız mutlaka birkaç parça satın alın.

Deniz Kabuğu Kolyeler

Özellikle 2000’li yıllarda birçok ünlü ismin kullanmasıyla deniz kabuğu kolyeler bir anda büyük bir trend olmuştu. Eminiz deniz kabuklarından kolye yapmak insanların aklına 2000’lerde gelmedi ama o tarihte olay yarattığı kesin. Şimdiyse Prada’nın öncülüğünde yeniden ortaya çıkan bu kolyeler, 2018 yazının favorisi olmaya aday. Hem isterseniz bu kolyelerden kendiniz bile yapabilirsiniz.

Uzun Jean Şortlar

Bu trendin dönmesini isteyeceğinizden emin değiliz. Sonuçta dize yakın boyda jean şort giymenin büyük bir stil hatası olduğunu artık hepimiz biliyoruz ama ne Kim Kardashian ne de Gigi Hadid bunu umursuyor gibi görünüyor. Yine 2000’lerde şimdiki gibi stil ikonları tarafından yüceltilen uzun jean şortların geri dönmesini es geçmek istemezseniz, athleisure trendiyle bir araya getirebilirsiniz.

Denim Büstiyer

Britney Spears’ın denim elbisesini hatırlamayan yoktur değil mi? Denimin baştan aşağı bir görünümü ele geçirmesi 2000’lerin başında kaldı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Dior bile bu konuda kalıpları aşma peşinde. 2000’lere dair her şeyi çok seven Bella Hadid, Dior’un denim büstiyerlerini sık sık giyiyor. Denim-on-denim stilini bir de denim bustiyerle deneyin!

Kırmızı Camlı Gözlükler

2000’lerin stil ikonları Paris Hilton, Britney Spears’ın çok sevdiği kırmızı camlı, çerçevesiz gözlükler yeni sezonda yine karşımıza çıkacak bir diğer geri dönüş trendi. Selena Gomez ve Gigi Hadid’in başını çektiği bu trend yazın en dikkat çeken olaylarından biri olacak gibi görünüyor. Siz de bu akıma dahil olmak isterseniz önce yüzünüze uygun gözlük çerçevelerini keşfetmelisiniz.

Kısa Topuklar

Geçen sezondan beri kısacık topuklar her yerde, tıpkı 20 yıl önce kırmızı halıdan sokağa taştıkları gibi. Kabul edelim, kısa topukları giymek zor ama imkansız değil. Zor çünkü ayak yapısı için kısa topuklarla yürümek kolay değil. Topuk boyundan ziyade topuğun şekli de bu zorluğu artırıyor. Yine de modanın güzelliğe düşkün takipçileri için bu durum tartışmaya kapalı! Mini topuklar harika görünüyor.

“Çirkin” Sneakerlar

Adı üstünde “çirkin” sneakerların güzel olanını aramayın! Spice Girls kızlarından sporcu Mel C’nin sık sık tercih ettiği ugly sneaker trendi, bu yaz sokaklarda en sık karşılaşacağımız akımlardan. Dolaysıyla ya gözlerinizi alıştırın ya da stilinizi bu trende uuygun hale getirin. Gigi Hadid’in suçu olabilir ama sokak stili ikonlarının da bu trende sıkı sıkı sarıldığını söylemezsek olmaz.

.