Instagram’da Alışveriş Yapmanın Yolları

Dünyanın her yerine trendleri ve yenilikleri ulaştıran bir moda platformu haline gelen instagram yepyeni özellikleriyle karşınızda! Artık severek baktığınız, like’lar yağdırdığınız birçok ürünü instagram’dan tek bir dokunuşla alma fırsatına sahipsiniz. Peki instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? Kaydet butonu ne işe yarar? Hepsi için harika önerilerimiz var!

1

Kendinize Bir Alışveriş Listesi Oluşturun

Instagram’a yeni eklenen kaydet butonuyla beğendiğiniz ürünleri arşivleyebileceğiniz bir klasör oluşturun. Birbirine benzer ürünler arasından eleme yapıp, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Bu özelliği kombin yapmakta zorlandığınız an ilham alacağınız bir moodboard olarak kullanın.

5

Modaya Yön Veren Markaları Radarınıza Alın

Modayı ve trendleri instagam’dan takip edin.  Beğendiğiniz ürünlere “like” koymanız sizi doğru yönlendirecektir. Sizin beğenilerinizi hafızasına kazıyan instagram algoritması, keşfet bölümünde sizi bu doğrultuda yönlendirerek yepyeni markalar ve ürünlere götürebilir.

2

Hashtag’lerle Yaratıcı Kombinleri Keşfedin

Markaların veya ürünlerin ismini hashtag olarak arattığınızda sizinkinden farklı kombin örnekleri görebilir ve ilham alabilirsiniz. Birçok markanın kendine ait hashtag’i olmasının sebebi de tam olarak bundan kaynaklanıyor.

3

Tasarımcı ile Doğrudan İletişim Kurun

Beğendiğiniz ürünün kumaşı, kalıbı, stoğu gibi birçok konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Tasarımcılara mesaj atmak ya da yorum bırakmaktan çekinmeyin. Geri dönüşler sizi memnun edecek sonuçlar doğurabilir.

4

Online Satış Siterini Takip Edin

İçinde birçok markayı barından büyük mağazaları takip etmeyi unutmayın. Aradığınız ürünü bir anda karşınızda görebilir veya indirim duyurusunu bu tarz hesaplardan takip edebilirsiniz. Birçok markanın ürününe tek bir hesaptan ulaşmak size vakit kazandıracak!