İnce Saçlara Hacim Veren Kesimler

İnce telli saçlarınızın ne yaparsanız yapın sönük görünmesinden rahatsız oluyorsanız önereceğimiz saç kesimleriyle hacimli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Saç kesimleriyle mucizeler yaratmak hayal gibi gelebilir ama bazen bu mucizelere ihtiyaç duyuyoruz. Zaten doğru bir kesimle Blake Lively’nin saçları gibi hacme sahip olabilirsiniz. Üstelik bu havalı saçları elde etmek için muhteşem styling hilelerine, son teknoloji ürünlerine ya da saç şekillendiricilere ihtiyacınız yok, sadece bir makas ve işini bilen bir kuaföre yeterli. Tabii model de önemli ama bu konuda endişelenmenize gerek yok. Çünkü biz birkaç makas oyunuyla ince telli saçların dolu dolu görünmesini sağlayacak en güzel dört modeli bir araya getirdik bile!

Fotoğraf: Getty Images

Açılı Kesimler

Bob kesimi biliyorsunuz, kısa küt saç kesimi, tıpkı Anna Wintour gibi. Eğer omuz hizasına kadar inmiş bir bob kesim istiyorsanız buna Lob yani “long bob” deniyor. Hafif açı farklarıyla hareketlendirilmiş omuzlara değen ama tam olarak da omuz hizasında olmayan kesimler saçlarınızı olduğundan daha hacimli gösterir. Saçlarınızı biraz da katlı kestirip yana ayırrısanız mükemmel görüneceksiniz.

Eğer maşayla hareket katmak isterseniz sadece saçınızın ortasına gelecek noktada dalga yapıp kalan kısmı düz bırakın, farklı ve dolu bir görünüm oluşturabilirsiniz. Tabii bir de saçlarınıza balyaj ya da gölge uygulatarak hareket yaratabilirsiniz.

Fotoğraf: Getty Images

Uzun, Işıltılı Kesimler

Eğer uzun saçı tercih ediyorsanız, hacimli bir görüntü oluşturması için kuaförünüzden saç uçlarınızı aydınlatmasını isteyebilirsiniz. Saç uçlarınıza doğru aydınlatma inerken biraz da kat atılırsa aradığınız modeli ve hareketi yakalayabilirsiniz. Rüzgarda dağılmış bir görünüm için saç kurutma makinizi en düşük ısıda kullanmayı deneyin. Dalga vererek hareketli bir görüntü yakalamak için maşadan daha farklı bigudi gibi seçenekleri değerlendirmeye çalışın. Bu modelde saçınızı düzleştirdiğinizde bile bu köpükle hareket yaratmanız mümkün.

Fotoğraf: Getty Images

Dalgalı Bob Kesim

Bob kesim sizce de biraz düz değil mi? Yani saçlarınız kıvır kıvır değilse, özellikle dalgalı ve ince telliyse bob modeliyle fazla sönük görünebilir. Düz ve sönük saçlara sahipseniz bu kesimle saçlarınızı sevmeme ihtimaliniz yüksek ki bu en son istediğimiz şey! Ama ille de bob diyorsanız, dalgalı bir model tercih edin. Katlı kesim ve inceltilmiş uçlarla daha cool görüneceğinize eminiz. Saç kesiminiz sırasında asimetrik birkaç detay da eklenirse katlarınız arasına, tam olarak Sienna Miller kadar havalı görünebilirsiniz. Saö uçlarını kıvırabilir ya da açık renk kullanarak fark yaratabilirsiniz.

Fotoğraf: Getty Images

Kakül Etkisi

En havalı saç trendlerinden biri olan modellerin bir şekilde kakülle bağlantılı olması şaşırtcı değil, değil mi? Daha önce kakülün ne kadar iyi göründüğünden bahsetmiştik! İnce telli saçlar için uzun ve kaküllü saçlar en iyi alternatiflerden biri. Neden olduğunu hemen açıklayalım; kakül saçınızın üst tarafında hareket oluşmasını sağlar. Biraz dalgalı görünüm için köpük kullanın. Kakülle daha romantik bir görünüm yakalamak için fırçanızla kıvırıp şekil verebilirsiniz.