İMAJ DANIŞMANIMIZA SORUN!

Stil sorularınızı mag@morhipo.com adresine yollayın, imaj danışmanımız Güntülü Menteşeoğlu her hafta sorularınızı cevaplasın.

İpek Y. soruyor: Son zamanlarda hem mağazalarda hem sitenizde çok renkli kıyafet görüyorum, belli ki şimdi renkler moda. Renkli kıyafetleri birbiriyle nasıl kullanırım? İddialı renkleri birbiriyle kullanabilir miyim ?

Güntülü Menteşeoğlu: Bu sezon, birkaç sezondur olduğu gibi naturel renklerin ve kombinlerin yanı sıra çok renkli modeller de ön planda. İddialı bir rengi, ton’a ton kullanabileceğiniz gibi (aynı rengin tonları ile) başka iddialı bir renk ile de kullanabilirsiniz. Ton’a ton gittiğiniz sürece ayakkabı, çanta ve kemeri renksiz tutmak, örneğin ‘nude’ kullanmak iyi görünecektir. Canlı bir sarıyı, güzel koyu bir mavi ile, turuncu veya kiremiti, mor ile kullanarak çok güzel kombinler yapabilirsiniz. Yeter ki kullandığınız parçaların tarzları birbirine uygun olsun.

MAG_

Hemen Satın Al:

Ceket: Ayşe Deniz YeğinPantolon: NetworkAyakkabı: Casa RossiÇanta: Mudo

Özlem C.: Aldığım kilolar yüzünden basenlerim oldukça geniş görünüyor. Alt kısmıma koyu renk giymem gerektiğini biliyorum. Bunun dışında ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz ?

Güntülü Menteşeoğlu: Anladığım kadarıyla aldığınız kilolar daha çok basen etrafında toplanıyor ve üst kısmınızla ilgili bir probleminiz olmuyor. Bu vücut tipi Türk kadınlarında çok görülen armut vücut tipidir. Alt kısmınıza koyu renk giymek doğru bir tercih. Eğer açık rengi giyecekseniz tüm kombinde kullanın ki basen kısmınız ön plana çıkmasın. Pantolon veya eteğin üzerine çıkaracağınız dökümlü bir gömlek veya bluz da şık ve doğru kullanım olacaktır. Bacak boyunuz çok kısa değil ise, ispanyol paça pantalonlar da, bacağın alt ve üst orantısını sağlamaya yardımcı olacaktır. Düz ayakkabılar yerine topuklu tercih edin ki basen kısmınız daha yukarıda görünsün. Cepli ve pileli pantalonlardan uzak durun. Bu vücut tipi aslında kadınsılığı vurgular. Bu yüzden kurallara uygun giyindiğinizde, vücut tipinizin avantajını kullanmaya başlayacaksınız.

gn

Hemen Satın Al:

Pantolon: FabrikaTrençkot: Vero Moda Bluz: Vero Moda Bot: BCBG GenerationÇanta: Black Ribbon