Haftanın Nordik ilhamı

Hava artık biraz daha serin olduğununa göre yavaş yavaş kuzeyden gelen ilhamla sonbahara hazırlanmaya başlayabiliriz. Hem zaten ağustosun yarısı yaz yarısı kış demezler mi? Yaz mevsimine en keyifli vedalar Nordik önerilerimizle yapılıyor!

Haftanın Nordik Keşfi: Majro

Bir süredir Stockholm’den yükselen bağımsız pop sahnesini takip ediyorduk. Bu sahneyi diğerlerinden ayıran en büyük özellik çıkan her yeni isim sıradanlaşan pop müziğin aksine kendinden daha fazlasını katarak bu türü duymaya alışık olmadığımız kendine özel yeni bir forma sokuyor.

MAJRO da bu isimlerden birisi. Önümüzdeki haftalarda 5 şarkılık EP yayınlayacak olan MAJRO, 2019’da yayınladığı iki parçasıyla da playlistlerimizde üst sıralarda yerini almıştı.

Talk ve Heartbreak/ Britney adlarını verdiği iki teklisini de kalpkırıklıklarının, kayıplarının ve aklından çıkmayan anlarının melodiye dönüşmüş hali olarak tanımlıyor.

Haftanın Nordik Dizisi:  Kampen om tungtvannet

İkinci Dünya Savaşı’nın az bilinen hikayelerinden birini anlatan The Heavy Water (Kampen om tungtvannet), Norveç’in en yüksek puanlı dizilerinden bir tanesi. Nazi güçlerinin Norveç’te nükleer bomba geliştirme planının sabote edilmesini anlatan dizide hikayeyi Naziler, Müttefikler, sabotajcılar ve bomba geliştiren şirket gibi dört farklı tarafın gözünden izliyoruz.