İkonik Film Karakterlerinin Modaya Etkileri

Unutamadığımız filmlerin stil sahibi karakterlerinin modaya olan etkisini tahmin edebiliyor musunuz? Çok sevilen kombinleri, filmlerden sonra çokça giyildi, hayal bile edemeyeceğiniz fiyatlara satıldı. İşte kendi dönemlerinden sonra bile moda anlayışını etkileyen film karakterlerinin stilleri!

Modada çığır açan Annie Hall karakteri!

Annie Hall, Woody Allen’ın en başarılı sayılan filmlerinden bir tanesi. Geniş bir izleyici kitlesine ulaşmış bu filmde ana karakter Annie Hall’un maskülen tarzı birçokları tarafından örnek alındı. Kadınların ceket, kravat kullanmaya başlamasının sebebi Annie Hall’dan başkası değildi! Yıllarca unutulmayan bu stilini, günümüzün stil ikonlarından Alexa Chung da çok sevmiş olmalı ki stil ilhamını buradan almış, Annie Hall’u yeniden canlandırmıştı!

annie 1
annie 2i

Breakfast at Tiffany’s’ den Holly Golightly!

Filmde Holly Golightly karakterinin birbirinden güzel tarzları dönemin stil ikonu olmasına yetmiş. En ünlü stili olan eldivenlerle kombinlediği, göz alıcı taşlı bir kolyeyle tamamladığı minik siyah elbisesi; şu an bile hala severek giydiğimiz zamansız bir şıklık eseri! Yıllarca her kostüm partisinde, cadılar bayramında kendine yer bulan Holly Golightly, Tiffany Brouwer’ın, Nicky Hilton’ın stillerinde ve geçtiğimiz sene yayınlanmaya başlayan Big Little Lies dizisinin bir bölümünde de yine unutulmadı!

hg 1
hg3hg2hg4

Sırada Pretty Woman’dan Vivian Ward!

Hepimizin çok severek izlediği, adını okuduğunda içinden jenerik sözlerini mırıldanmaya başladığı Pretty Woman; Vivian karakterine yarattığı stille izleyicilerine ilham oldu. Hasır şapkasıyla kullandığı o tatlı puantiyeli elbisesi, mavi elbisesinin üzerine giyip belinden bağladığı beyaz gömleği, bel boşluklu ikonik elbisesi unutamadığımız tarzlarından! Unutamayan yalnızca biz değiliz! Emma Watson da bir dergi kapağı için yaptığı çekimde Vivian Ward’dan ilham almış, ona da çok yakışmış!

PW1
PW2