İkinci Bir Şans Daha Mı? Herhalde!

Tam da eski sevgilimin üzerinden yaklaşık iki yıl geçmişken, ondan sonra henüz kimseye tutulmamışken, aşık değil ama onla keyifli vakit hala geçirebiliyorken ikinci bir şans acaba verilmeli mi diye kendimi kemiriyorum günlerdir. Bu esnada bir haber düşüyor önüme: 47 yaşındaki oyuncu ve şarkıcı Jennifer Lopez, 29 yaşındaki 5 yıllık dansçı sevgilisi Casper Smart’a ikinci kez yol veriyor. İkinci şans değil ha, yol! İki yıl önce Lopez’i aldatan Smart tekrar aynı şoku yaşatınca bu kez affedilmiyor ve kapı gösteriliyor. İşte bu noktadan hareketle, ikinci şansın verilmesi ve eğer baktık olmuyor ondan sonra “ne olacaksa olsun” mertebesine gelinmesini savunuyorum. İster okusun ister okumasın rahatlıkla dökebilirim içimi buraya. Eğri oturup doğru laf etmenin hastasıyım.

 

Yaş 35, kendimize gelelim! Bu saatten sonra zor değil mi yeni birine yeniden kendini anlatmaya çalışmak? Eski sevgili dev çirkin bir girişimde bulunmamış ve ‘aldatma’ gibi affedilebilir bir sebepten bitmişse ikinci bir şansı hak eder. Böyle düşünmeyenlerle yazının sonunda görüşelim.

İkinci şans şarttır, çünkü:

1.Bugüne kadar olanların en iyisidir ve bu yüzden sonuncu eski o’dur. “Gelen gideni aratır” klişesinden mütevellit yıllar içinde eriştiğiniz olgunluk seviyesi ile seçim yaptığınız en doğru kişidir.

2.“Benim için iç güzellik önemlidir” ve komik değil gerçekten de öyledir. Eski sevgiliniz iki yıl önce daha fit olabilir ya da hırs yaptığı için şimdi mükemmel bir fiziğe sahip olabilir. Ama gel gelelim ne var ki göz banyolarınız siz yaşadığınız sürece devam edecek. Dünyanın en güzel/yakışıklı sevgilisine de sahip olsanız, sizin olmayan ve tadını merak ettiğiniz her beğendiğinize ölene kadar bakmayı sürdüreceksiniz. Çünkü insanın tabiatı bu. Yani dünyanın tüm renklerine aynı anda sahip olamayacağınıza göre  ruhunu da kalbini de kafasını da çok sevdiğiniz eski sevgilinizin kıymetini bilin.

3.Sıfırdan bir inşaata başlamak mı yoksa enerjinizi tam da istediğiniz standartta yakaladığınız evin sadece boya ve dekorasyonuna harcamak mı? Mesaj yeterince açık bence, sizce?

4.Olan olmuştur ve bitmesine neden olan o hadise neyse bir daha olmayacaktır. Zira gereken dersler alınmış iki kişinin de hassas noktaları, tahammül çerçeveleri belirlenmiştir. Bakmayın siz o kırılan vazoyu eski haline getirme çalışmalarına, hem ne var canım bu sene eksik parçalı, çatlaklı dokular moda.

5.Başarısız sonuçlanan tek gecelik ilişkilere bile ikinci şans verilebilirken aşk yaşadığın insana nasıl vermezsin yahu? Öyle yüksekken senin isteğin dışında bitmiştir ki o ilişki, değil ikinci şansı yirmi sekizinci şansı bile verirsin. Ex’ten bal gibi de next olur hem de mis gibi olur.

6.Yıllar sonra dönüp arkana baktığında ”keşke tekrar deneseydik” demek yerine tekrar başarısız olmak ve bu şansı hem kendine hem de ona verdiğini bilmek “keşke”lerden daha iyi değil mi?

7.Yeni birini kazanmak adına eskiye dönüp bakmak istemiyorsun ya, o yeni biri hiç gelmezse ve ölene dek yalnız kalırsan?

8.Kopan ipin en sağlam yeri düğüm attığınız yerdir. Ama canınızı acıtan da o noktadır. Neden bittiğidir önemli olan. Yok yere, bir hiç yüzünden idiyse o ayrılık ikinci bir şans illa lazımdır. Aşk incelik, sevgi emek ister. Öyle en ufak karın ağrısında “hadi bana eyvallah” olamaz.

Olur da çalarsa telefonlar bu yazıdan sonra, bir tatlı huzur almaya beklerim. Bir Prada’ya da hayır demem. Eskisi harekete geçene kadar yenisi çıkıp gelirse o da  başımızın üstüne tabii 😉