Hiçbir Yetenek Gerektirmeyen 5 Nail Art Fikri

Ojeleri dümdüz sürmekten sıkıldınız mı? Yoksa bu yaz günlerinde evinizde otururken tırnaklarınızda yeni şekiller mi denemek istiyorsunuz? İşte kolayca yapabileceğiniz, birbirinden güzel  5 nail art fikri!

#1: Tatlı Çiçekler

Önce bir taban rengi belirleyin. İster açık ister koyu isterseniz de şeffaf bir oje sürüp kurumasını bekleyin. Taban ojemiz tamamsa, sıra çiçeklerde! Nasıl mı yapacaksınız? Var ya o sürekli çok çok aldığımız, sıklıkla kaybolan sonra da evin her yerinden çıkan tel tokalar! İşte o tel tokalarınızdan birini kullanmanız yeterli! Geniş ucuyla 6 veya 8 nokta işaretledikten sonra bu noktaları kaydırıp ortada birleştirin. Kuruduktan sonra ise ortasına farklı renkte bir noktacık kondurduğunuzda, işlem tamam!

#2: Parıltılı Geçişler

Temel renginizi uyguladıktan sonra, parıltılı bir oje seçin! Geçiş görünümünü sağlamak için tek yapmanız gereken fırçayla oje uygulama sırasında tırnak ucunuza kadar gelmeden, ortalarda bırakmak! Daha yoğun ve parlak bir görünüm istiyorsanız, iki farklı boyutta parıltılar kullanmanızı öneririz!

#3: Noktacıklar

Bu görünüm için birbirine zıt iki renk seçin! Taban rengini uygulayıp kuruttuktan sonra, elinize yine tel tokalarınızı alın. Tel tokanın tek ucunu kullanarak noktacıklar oluşturabilirsiniz. Farklı büyüklükte noktacıklar istiyorsanız, iki ucunu da kullanın. Bir de, unutmayın ki noktalar ne kadar dağınık yerleştirilirse o kadar güzel görünür!

#4: Renkli Konfetiler

Nude renkte bir oje sürerek başlayın. Üzerine konfeti görünümünü verecek farklı farklı bir çok renkte oje seçin. Tek dokunuşta rengi verebilmesi için, seçtiğiniz ojelerin pigmentli olmasına dikkat edin! Parmak uçlarınıza doğru, yine tel toka kullanarak renkli noktaları birbirlerine çok yakın olacak şekilde yerleştirmeye başlayın. Büyüklü küçüklü rengarenk noktalar tırnaklarınızda adeta patlatılmış bir konfeti gibi duracak!

#5: Fırça Vuruşları

Açık renkte bir taban ojesi seçin ve mükemmel baza ulaşmak için iki kat sürün. Sonrasında üzerine vuruşlar yapacağınız rengi alın, fırçaya çok az gelecek şekilde oje alın ve farklı yönlerde tırnağınıza uygulayın. Eğer normal bir oje sürüyormuş gibi fırçanızı ıslatırsanız, iki kat sürmüş olduğunuz taban ojenize bir kat daha eklemiş olursunuz. Ayrıca, vuruşları yapacağınız ojenin mat olması görünümün gerçekten fırça vuruşlarına benzemesini sağlayacaktır. İsteğinize göre bu vuruşları farklı renklerde de yapabilirsiniz!