Her Kadının Uygulaması Gereken 6 Güzellik Kuralı

Güzellik söz konusu olduğunda “zevkler ve renkler tartışılmaz” denir fakat bazı kurallar var ki her stil için geçerli. Çok basit yöntemlerle uygulayabileceğiniz tüyolarla mucize yaratamazsınız belki ama güzelliğinizi koruyabilirsiniz. Unutmamanız gereken birkaç kuralı gelin hep birlikte inceleyelim.

Kural 1 : Çok Zoru Denemeyin!

Rocker bir görünüm elde etmek istiyorsanız işi abartmaktan kaçının! Yoksa istediğiniz görünümün aksini deneyimleyebilirsiniz. Saçlarınızda asi bir görünüm yerine doğal dalgalar tercih edebilirsiniz. Gözlerinize ise, dumanlı hafif bir makyaj stilinizi koruyacaktır.

Kural 2 : Asla Kopyalamayın!

Başkasında görüp çok beğendiniz makyajı uygulamaktan kesinlikle uzak durun! Öncelikle yüz şeklinizi ve yüz hatlarınızı iyi tanıyın. Böylece neyin sizin için doğru olacağını keşfetmiş olursunuz. Stili ve yüz şekli size uygun ünlülerden ilham alabilirsiniz.

Kural 3 : Kendi İmzanızı Bulun!

Makyajınızda stilinize uygun bir imza yaratın! Etrafınızdaki herkesin sizi bu şekilde hatırlaması hoşunuza gidecektir. Eyeliner’ınız ya da rujunuz ile kolayca imzanızı yaratabilir, stilinizdeki istikrarı koruyabilirsiniz.

Kural 4 : Beklenmedik Olun!

Makyaj stilinizde farklılıklara açık olun! Kimsenin beklemediği anda etrafınızdakileri şaşırtarak dikkat çekebilirsiniz. Arada farklılık yapmak sizi de motive edecektir. Cesaretinizle alkışları toplamak için büyük değişimler yapmayın sadece trendleri stilinize uyarlayın!

Kural 5 : Anahtar Parçanızı Bulun!

Şu ana kadar stilinizi buldunuz. Size neyin yakışıp yakışmayacağına karar verdiniz. Peki sırrınızı keşfettiniz mi? Anahtar parçanız! Olmazsa olmazınızı size en yakışan renk; allık, far ya da rimel ise çantanızdan asla çıkarmayın!

Kural 6 : Güzelliğinize Güvenin!

Her ne olursa olsun! Güzelliğin göreceli olduğunu unutmayın ve her zaman kendinize inanın.. Ancak bu şekilde ışığınızı etrafınıza saçabilirsiniz.