Her Erkeğin İhtiyacı Olan 6 Gömlek

Bahar yüzünü göstermekte nazlı olabilir fakat en nihayetinde havalar ısınacak. Dereceler yükseldikçe kat kat giyindiğiniz her şey yavaşça gardırobun derinliklerine gideceğinden daha şık gömleklere ihtiyacınız olacağını düşünüyoruz. Dik yakadan keten gömleğe kadar her tarza hitap eden yaz gömleklerini listeledik. Keşfetmek için okumaya devam edin.

Klasik Gömlekler

Özellikle yakası düğmeli klasik gömlekler takım elbiselerinizin altına veya gündelik hayatta giyebileceğiniz en şık alternatiflerden. 19. yüzyılın sonlarına doğru İngiliz polo oyuncuları için tasarlanan ve yıllar içinde Amerika’ya ulaşıp John F. Kennedy’nin gardırobuna kadar girdi. Bu kadar sevilmesinin nedeni de poplin gibi klasik görünmeden şıklık vermesi. Bu gömlekleri isterseniz blazer ceketlerle iş yerinde ya da spor ayakkabı ve jean ile günlük hayatta giyebilirsiniz.

Yakasız Gömlekler

1920’li yıllarda işçilerin güvenliği için yakasız olarak tasarlanan gömlekler, yıllar sonra stil ikonu olan David Beckham ve Pharrell Williams gibi ünlü isimlerin favorisi oldu. Neredeyse tüm kombinlerle giyebileceğiniz bu gömlek, gardırobun demirbaşı olması gereken temel parçalardan biri. Yakasız gömleğinizi beyaz bir tişörtün üstüne giyip pantolonla görünümünüzü tamamalayın. Ya da yine blazer ile giyerek biraz daha smart görünebilirsiniz.

Keten Gömlekler

Yaz ayı keten gömleksiz düşünülemez. Beyaz bir keten gömlek, yaz gardırobunuz için mükemmel bir sıçrama noktasıdır. Eğer farklı renk arayışına girecekseniz, pastel tonları deneyin. Keten gömlekler söz konusu olduğunda canlı renkler iyi bir alternatif olmuyor. Görünümü tamamlamak için spor bir takım giyebilirsiniz fakat tamamen ketenden oluşan kombinler riskli bir tercih olabilir, unutmayın!

Poplin Gömlekler

Her erkek gardırobunda beyaz bir tane poplin gömlek olmalıdır. Zamansız ve şıklığı garanti olan poplin gömlek, tüm stil kusurlarını saklayabilecek kadar güçlü bir parça. Beyaz poplin gömleği; iş görüşmelerinden toplantılara, düğünlerden davetlere kadar her an her yerde giyebilirsiniz. Pamuklu dokusu ve özel dikimiyle poplin gömlekler ipeksi bir his verir ve cildin nefes almasını sağlar. Ütülendiğinde deyim yerindeyse jilet gibi olur. Mad Men’deki Bay Jon Hamm’dan yola çıkın ve gardırobunuzda her zaman bir tane poplin gömlek bulundurun.

Chambray Gömlekler

Geçmişte ekonomik buhran dönemlerinin işçi kıyafeti olan denimle sık sık karıştırılan chambray gömlekler erkek stilinde yine kurtarıcı sayılıyor. Çünkü denimden daha yumuşak ve rahat kullanılabilen chambray, jean gömleklerle gelen cool görünümü daha kolay elde etmenizi sağlar. Özellikle chino pantolonlar ve casual botlarla birlikte harika kombinler oluşturabilirsiniz.

Çizgili Gömlekler

Öncelikle size iyi bir haberimiz var! Dikey çizgiler her zaman sizi daha uzun gösterir. 1960’larda Mick Jagger’ın başını çektiği moda ikonlarının favorisi olan bu gömlekler, yeni sezonda yeniden hem kadın hem erkek stilinde kendini göstermeye başladı. Siz de sade ceketler ve renk uyumu yakalayacağınız pantolonlarla yaza özel smart casual kombinler oluşturabilirsiniz.