Her Ayakkabı Dolabında Olması Gereken Bot & Çizme Modelleri

Kış aylarında hem ayaklarını sıcacık tutacak hem de stilini tamamlayacak bot ve çizme modellerine göz atmaya ne dersin? Bu modelleri ayakkabı dolabında mutlaka bulundurmalısın.

Klasik Kışlık Bot

Yağmura, çamura, kara, soğuğa karşı bana mısın demeyen ve neredeyse her kombine uyum sağlayan kışlık botlar soğuk havalarda ayakkabı dolabının yıldızı oluyor. Her ne kadar spor görünseler de elbise ve eteklerin altında oldukça stil sahibi duruyorlar.

Düz Tabanlı Çizme

Hem elbise ve eteklerle hem de jean’lerle rahatlıkla kullanabileceğin düz tabanlı bir çizme günün kurtarıcısı olacaktır. Diz üstüne kadar uzanan uzun çizmeler ise stiline oldukça havalı bir görüntü katacaktır.

Topuklu Bot & Çizme

Özel zamanlar için bir tane topuklu bot ya da çizme ayakkabı dolabında mutlaka bulunmalı. Şık bir kombinin altına ince topuk, spor-şık bir kombinin altına ise kalın topuklu tercih edebilirsin.

 

Kovboy Çizmesi

Son dönemlerde oldukça popüler olan, yaz aylarında bile şort ve mini eteklerle kombinlenen kovboy çizmeleri kışlık stilinin de havalı bir tamamlayıcısı olacak.

Bonus: Yağmur Çizmesi

Sıcak tutma özelliği fazla olmasa da kalın bir çorapla, yağmurlu günlerde ayaklarınızın kuru kalmasını sağlayacak, hem de tarzınıza cool bir hava katacak rengarenk yağmur çizmeleri favorilerimizden.