Hava Doğayla Buluşmak İçin İdeal!

Uzun yaz sezonundan sonra birçok insan toparlanırken, diğerleri yılın en iyi kamplarından bazılarına doğru yola çıkar. Dışarı çıkıp kalabalığa karışmaktansa doğaya karışmaya ne dersiniz? Kamp yapmak, yeşile doymak ve biraz temiz hava almak için hazırlığa başlayın. Eğer “neden sonbahar?” diye düşünüyorsanız, okumaya devam edin.

Manzaranın tadını çıkarın

Kamp yapmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur hava durumu ama aynı zamanda bu göreceğiniz manzaralar için heyecanlanma sebebi de olmalı. Gideceğiniz rotanın sonbaharda kamp yapmak için ne kadar uygun olduğunu, planladığınız tarihteki hava durumunu önceden araştırın ve öğrenin. Ardından sonbaharda kampın ana sebebi olan muhteşem manzaraların tadını çıkarın. Siz doğada muhteşem bir renk şöleni bekleyecek.

Hazırlığın olmazsa olmazları

Tabii ki çadırsız kamp olmaz ancak gözden kaçabilecek detaylar kısacık tatilinizi bozabilir. Alınacak listenizi en başta yapın, ekipmanlarınızı önceden deneyin ve mevsimi göz önünde bulundurarak hem serin hem de sıcak tutacak kıyafetler alın. Sizi bunaltmayacak bir mevsimde bunu yaptığınız için daha mutlu olacağınıza eminiz. Hem böylece daha az böcekle karşılaşacaksınız.

Daha sakin rotalar

Rotanız neresi olursa olsun kalabalığa çok karışmayacağınız kesin çünkü sonbahar her zaman herkesin favori kamp tarihi olmaz. Yine de doğayla baş başa kalabileceğiniz Likya Yolu gibi yürüyüş rotalarına gidecekseniz bedava kamp alanları da keşfedebilirsiniz. Sezon olmadığı için ücretli yerlerin fiyatları da düşeceği için her şekilde tatiliniz için çok para harcamanıza gerek kalmayacak.

Sonbahar yağmurları

Hava durumu daima değişebileceğinden hazırlıklı olmak adına yanınıza odun ya da kömür stoklayabilirsiniz. Bir yandan sonbahar yağmurları romantik ve tazelik hissini aynı anda verirken bir de üşümenize gerek yok değil mi? Sizi ve ateşinizi korumak için tente almayı da unutmayın.