Birlikte Spor Yapan Çiftler Daha Mutlu!

Yeryüzünde iki tip insan vardır; bunlardan ilki antrenman yapmayı alışkanlık haline getirmiş tipte olanlar, ikincisi de tembeller… Dolayısıyla iki insan bir araya geldiğinde, spor kökenli ideal çift olmaları şansa kadere bir durumdur. İdeal çiftin tanımını artık yapma gereği duymamakla beraber, ideal çiftlerin spor yoluyla ilişkilerini nasıl güçlendirebilecekleri bugünkü mevzumuz. Ya da bir soru ile birlikte antrenman yapan çiftlerin ilişkileri neden daha uzun ömürlüdür?

1.Spor yapan çiftler, ”salondayım bebeğim” cümlesine şüphe ile yaklaşmazlar. Zira ilişkinin her iki tarafı da spor salonuna gitmenin, orada geçirilen vaktin önemini bilmektedirler.

2. Spor yapan çiftler, birbirlerine spor salonunda destek olurlar. Hatta belki vakit ve zamanlarını birbirlerine göre ayarlarlarsa birlikte antrenman yapıp, birbirlerinden yeni antrenman modelleri ve benzer konularda destek olabilirler. Hatta birlikte spor yapan çiftler salon kankası bile olabilir, ağır yüklerin altına birlikte girebilirler.

3.Spor yapan çiftler, salonu daha az ekerler ve salona gitmek üzerine daha fazla motivasyona sahip olurlar. Kendi programınızı delip, evde yattığınızı hayal edin. Şimdi bir de buna, sevdiceğiniz sizi salona çağırmış da, hiç kalkasınız olmamış gibi düşünün… Vicdan azabı bi’ bastı mı?

4.Spor yapan çiftler, terlemenin iğrenç bir durum olmadığını bilen çiftlerdir. Zira sporda terlemek dünyanın en doğal şeyidir ve sürekli antrenman yapan insanlar bu ter mevzusu ile ilgili takıntıları bir süre sonra aşmaya başlarlar. Hatta bence bu terleme mevzusu bazı çiftlere sevimli bile gelebilir.

5.Spor yapan çiftler, aynı beslenme düzenini takip edebilirler. Spor yapmayan insanlarla bir araya geldiğinizde, çoğu zaman yeme içme düzeniniz en beterinden dalga konusu, en iyisinden de anlayışsızlık mevzusu haline gelir. Halbuki, sevdiceğinizde sizin gibi yediğine içtiğine dikkat eden biriyse, yeme içme mevzusu hem basit, hem de sağlıklı bir hale gelecektir.

6.Spor yapan çiftler için ”cheat day” dediğimiz bi’ tık sağlıksız yeme içme molası zevkli bir aktivite haline gelir. Her Allahın günü abur cubur yiyen, sağlıksız birisiyle olmak yerine, birlikte arada kuralları gevşeteceğiniz biri ile yaşamak zevkli olacaktır.

7.Spor yapan çiftler, antrenman sonrasında buluştuklarında kendilerini tuhaf hissetmezler. Zira antrenman sonrası makyajımız olmayabilir, saçımız fönlü olmaz. Belki duşumuzu almış, antrenmanımızı yapmış, tüm fazlalıklardan arınmışızdır; ama yorgun ve sadeyizdir de. Belli olmaz, belki sevdiceğiniz bu sadelikten, mayışmış, yorgun halinizden hoşlanacaktır.

8.Spor yapan çiftler, birbirlerinin görünüşle ilgili takıntılarını anlayabilirler. Daha kaslı kadınlar, spor yapmayan erkeklere itici gelse de, aynı kadın salon takıntılı, antrenman yapmaktan zevk alan bir erkek için inanılmaz çekici gelecektir. Dolayısıyla spor yapan bir kadına spor yapan bir erkek şarttır.

9.Spor yapan çiftler, birbirlerine hediye alırken sıkıntı yaşamazlar. Hediyeler her zaman basittir. Sporcu atletleri, taytlar, saç bantları, teknolojik aksesuarlar ve spor ayakkabılar… Hiç düşünmeyin farklı bir şey. Sporcu sevdiceğe, direk spor aksesuarları alın. Başka türden bir hediyeyi o da istemez zaten.

10.Spor yapan çiftler, birbirlerine masaj yapıp ilişkilerini hem rahatlatıcı hem de romantik bir boyuta yükseltebilirler. Spor yapan herkes bilir ki, masaj lüks değildir. Bu masajı bir de tanıdığınız, bildiğiniz, sevdiğiniz insan yapıyorsa, ne ala!

11.Spor yapan çiftler, spor yoluyla daha pozitif ve mutlu insanlar haline gelirler. Çiftler spor salonunda ne kadar pozitif ve enerjik olurlarsa, dışarıda geçirecekleri vakitte de aynı derecede pozitif ve enerjik olurlar.

12.Spor yapan çiftler, değiş tokuş edebilecekleri playlistlere sahiptirler. Salonda en büyük dertlerden biri, salonlarda hep aynı playlistlerin çalınıyor olmasıdır. İnsanlar bunu önlemek adına salona kendi müziklerini taşırlar; ama gün gelir o da sıkarsa, sevdiceğinizin playlistini ödünç alabilirsiniz.

Bir elin nesi iki elin sesi vardır. Ve her güzelin bir ‘beast’’e ihtiyacı vardır. Spor yapan, kendine bakan bir de bekar kadınlardansanız, bu yönünüze saygı duyacak ve destekleyecek bir sevdicek edinmeye bakın. Sevdiceğiniz varsa ve az biraz tembel biriyse de bir şekilde, tatlı dil, güler yüz ve benzeri bir yol bulun, sevdiceği salona gelmeye ikna edin. Sevgiyle kalın.