Hafta Sonuna Hazırlanın!

Hafta sonu üç gün olsun isterdiniz değil mi? Ama bu durumun gerçekleşmesinden çok kendinizi elinizdeki günleri verimli değerlendirmek için kullanmaya hazırlasanız, daha iyi hissetmeye başlayabilirsiniz. Pazar günü geldiğinde bütün bir hafta sonuna bakıp, yine hiçbir şey yapmadan tatilin geçtiğini düşünmek sizi de rahatsız ediyorsa, buyurun önerilerimizi okuyun!

Ne Yapmak İstediğinize Karar Verin

Verimli bir gün mü geçirmek istiyorsunuz? Konu ne olursa olsun düzgün bir çalışma ortamı yaratın. Kek yapmak istiyorsanız, hemen işe başlayın! Blogunuza yazı yazmak istiyorsanız, masanın başına geçin ve dikkatinizin dağılmasına izin vermeyin.

Yapacaklarınızı Abartmayın

Hafta sonu programınızı yapacaklarınız üzerine kurmayın. Bir hafta sonu boyunca kaç iş yapabilirsiniz? Kendinize yüklenmek yerine bir hafta sonunu bir işe ayırın ve her hafta sonunuzu bir programla doldurmayın.

Dinlenmeye Vakit Ayırın

Hafta sonu verimli ve dolu dolu geçsin istiyorsunuz evet ama tatil günlerinizi iş gününe çevirmeyin. Sonuçta dinlenmeden işe dönmek demek, yedi gün boyunca çalışmak demek. Bunun yerine kendinize ve dinlenmeye vakit ayırın. Tembellik yapmaktan çekinmeyin.

İşinize Yarayan Bir Uygulama İndirin

Özellikle, eğer sosyal medya işinde çalışıyorsanız Buffer uygulamasını mutlaka edinmelisiniz. Plandığınız saatte sosyal medya içeriklerinizin gönderilmesini sağlayan bu uygulamayla telefonunuzdan uzak saatler geçirebilirsiniz. Tatil günlerinizde telefondan uzak durmak size iyi gelir.

Dizileri Akşamlara Saklayın

Biliyoruz, sabahtan akşama kadar izlemek istediğiniz birçok dizi var. Ama gündüzlerinizi verimli geçirirseniz, dizi veya filmleri akşamın ödülü olarak saklayabilirsiniz. 10 dakikalık bir egzersiz olsa bile kendinize yatırım yapacağınız anları en geçmeyin.

Sabahlamayın!

Bunu başarabilecek misiniz? Belki her hafta sonu değil ama çoğunda her zamanki uyku düzeninizi bozmamak adına sabah 3.00’e kadar uyanık kalmamaya dikkat edin. Evet partilere gidebilirsiniz, eğlenmek sizind e hakkınız ya da herhangi bir sebepten uyumak istemeyebilirsiniz. Ama dinlenmeniz gerektiğini unutmayın.

Fırsat Buldukça Okuyun

İlham arayışında mısınız, sıkıldınız mı? Kitapların dünyasına gömülmemek için bir nedeniniz yoksa okumaya başlayın. Aradığınız ilhamı bulmasanız da dinleneceğiniz kesin. En son ne zaman kitap okumuştunuz hatırlıyor musunuz?

Planlarınıza Birilerini Dahil Edin

Hafta sonu planınız ne olursa olsun, birilerini buna dahil etmek karşılıklı mutluluğu beraberinde getirir. Hobilerinize vakit ayıracaksanız, yakın arkadaşınızla bu anı paylaşabilirsiniz. Hafta sonlarınızı planlarken sevdiğiniz insanlara birlikte gerçekleştirmek sizi tembellikten kurtarabilir.

Kendinize Sık Sık Hatırlatma Yapın

Küçük bir seyahat, evde vakit geçirmek, hobiler ya da dekorasyon yeniliği… Gündeminiz ne olursa olsun, planlı olun ve kendinize bir hatırlatma kurun. Bir sonraki hafta sonu için şimdiden plan yapmaya ne dersiniz? En azından not almaya başlayın!

Pozitif Kalın

İçinizden minik bir ses size çok yorgun olduğunuzu, hafta sonunu yatarak geçirmeniz gerektiğini söyleyebilir. Ona güvenmeyin! Çünkü her şeyi yapabilirsiniz. Vaktiniz varsa, gücünüz de olmalı. Hava soğuk olsa da kendinizi dışarı çıkmaya ikna edin. Biraz taze hava alsanız bile haftanın yorgunluğunu atabilirsinz.