Gym Tutkunlarına Stil Önerileri

Erkeklerin çoğu Tom Hardy gibi kaslı ve iri bir vücuda sahip değil. Bu nedenle onlar için üretilen kıyafetlerin çoğu ortalama vücuda göre tasarlanıyor. Fakat siz spor salonundan çıkmıyorsanız ve halterden koşu bandına tüm aletlerle yakından ilgiliyseniz, vücudunuza uygun kıyafet bulmanız zorlaşabilir. Stil kuralları; kumaş, form ve kalıpla ilgili olsa da uygulama biçiminize göre kendinize en uygun kıyafeti ve tarzı bulmak oldukça kolay. Böylece her zaman aynıymış gibi görünen kıyafetlerden uzaklaşıp imrenilen vücudunuzun hakkını giydiklerinizle de verebilirsiniz.

Geniş Parçalara Odaklanın

Çoğu gym tutkunu erkek, vücutlarındaki ince bölgelere göre alışveriş yapar ve bu da geniş bölgelerde gerilmelere sebep olur. Hareketlerinizi kısıtlayan tercihler yapmanız için hiçbir bahane aramayın ve daha geniş tasarımlara yönelin. Bütün çalışmalarınızın meyvesi olan vücudunuzu kumaşların altında saklamak istemediğinizi biliyoruz fakat rahatlık, stil sahibi olmanın ilk kurallarından biri.

Size Özel Kıyafetler Edinin

Vücudunuzu germek yerine, kıyafetlerinizin vücut şeklinize uygun olmasını sağlayın. Slim fit kalıplar sizi rahatsız etmez fakat vücudunuzu daha düz gösterir. Belinizde bollaşan gömlekler ya da vücudunuza uygun olmayan kıyafetler yerine az ama öz, vücut tipinize en uygun giysilerden oluşan bir gardırop sizin için harika olur!

Tercihlerinizi Gözden Geçirin

V vücut şekline sahip erkeklerin V yaka tişörtlere özel bir ilgisi olduğunu görebiliyoruz. Fakat Hollywood yakışıklılarına yakından bakarsanız revaçta olan parçaların V yaka olmadığını anlayacaksınız. Zamanında kürek işçileri için tasarlanan Henley tişörtleri deneyebilirsiniz. Bu tasarımlar geniş omuzları rahatlatacak yaka düğmelerine ve bele doğru incelen kesimlere sahip. Chris Pratt için işe yarıyorsa sizin için de yarayabilir.

Sade Ama Etkili Olun

Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkek modeller de gerçekçi vücut ölçülerine sahip değiller. Dolayısıyla podyumda gördükleriniz genellikle üzerinizde hayal ettiğiniz gibi durmaz. Özellikle çok fazla katmanı bir arada kullanacağınız kombinler, hantal ve olduğunuzdan daha iri bir görünüme sebep olabilir. Kalça kısmı lastikli tasarımları katmansız şekilde ya da az katmanlarla ve abartısız desenlerle giymeye çalışın.

Aksesuarlara Yer Verin

Geniş bir vücuda sahip olduğunuz kadar uzun boyluysanız, aksesuar kullanmanız şart. Örneğin kemer kullanarak görünümünüzü ikiye bölebilir ve Game Of Thrones’taki The Mountain’a daha az benzeyebilirsiniz. Aynı sebeple takım elbiselerinizde tek renge değil ikili renklere yer verin. Eğer tek renk giymek zorundaysanız, kravatınızı biraz daha dikkat çeken renklerden seçebilirsiniz. Gömleklerinizin de göğüs hizasında cep olmamasına dikkat edin çünkü biliyorsunuz ki bu tip bir desteğe ihtiyacınız yok.