Güzel Görünmenin Yolu Mutfaktan Geçiyor

güzellik, diyet

Fotoğraf: Shutterstock

Yeme alışkanlıklarınız aslında görünümünüzden davranışlarınıza kadar sizinle ilgili her şeyi etkiliyor. Çok fazla cips, yağlı gıda ya da şeker tükettiğinizde cildinizde gelişen problemleri eminiz defalarca gözlemlediniz. Sadece şekerli ve tuzlu yiyecekleri bırakarak bile kendinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Fazla şeker tüketmek cilt kuruluğuna sebep olur ve uzun vadede cildinizdeki kolajen miktarı azalacağı için erken yaşlanmaya merhaba diyebilirsiniz ki bunu hiçbirinizin istemediğini biliyoruz.

Unutmayın, mutfak dolabınızdaki yiyecekler değiştikçe kendinizi daha mutlu ve cildinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz. Aşağıda bir menü önerdik, ilham almakta özgürsünüz!

Kahvaltı;
Yulaf yaşa meydan okuyan gıdalardan biri çünkü vücudun şeker seviyesini denegeleyebiliyor. Ama ayçiçeği tohumlarını unutmayın, onlar da içerdikleri E vitamini sayesinde güneşten korunmanızı ve cildinizin yumuşacık olmasını sağlar. Taze meyve ve ayçiçeği tohumu eklenmiş yulaf, kahvaltı için ideal!

Öğle yemeği;
Barbunya, Meksika fauslyesi ya da börülce gibi baklagiller çinko açısından zengin, iyileştirici özelliği olan ve cilt lekelerinin iyileşmesini sağlayan besinler. Aynı zamanda avokadoysa cildinizi nemlendirecek ve aydınlatacak yağ asitleriyle dolu! Bu da bizi barbunya ve avokado salatasına görütüyor değil mi? Öğren salatanızın tadını çıkarın.

Akşam yemeği;
Büyük bir Omega 3 ve gerekli yağ asidi kaynağı olan somona hayatınızda olabildiğince yer verin. Çok lezzetli olmasının yanında beta-karoten bakımından zengin tatlı patatesleri de somonun yanında yemek için fırına atabilirsiniz. Fırında tatlı patates yanına somonla akşam yemeğinizin tadı damağınızda kalacak.