Günün Güzellik Tavsiyesini Kaçırmayın

Parizyen güzellik uzmanı Joelle Ciocco, blogunda birbirinden faydalı ve uygulanabilir güzellik tavsiyeleri veriyor. Cilt bakımı konusunda internette çok farklı öneriler okuyabilirsiniz. Muhtemelen bugüne kadar birkaç tanesini denediniz, evinizde maske yaptınız ya da profesyonel cilt bakımı yaptırdınız. En basit kurallar aynı zamanda en çok bilinenler; cildimizi temiz tutmalıyız, asla makyajla uyumamalıyız ve uygun bir nemlendiriciyi her gün kullanmalıyız. Ama bazen gözümüzden kaçan detaylar olabilir ya da neden yaptığımızı bilmeden uygulamaya çalıştığımız kurallar.

Sabah uyandığınızda ilk işiniz yüzünüzü yıkamak oluyor değil mi? Bunu yapmayan yoktur diye tahmin ediyoruz. Özellikle nemlendiricinizi sürmeden önce yüz yıkamak atlanmaması gereken bir kural gibi. Ama birçoğunuzun bunu muhtemelen temizleyici jellerle yaptığınızda cildinize daha büyük bir iyilik yaptığınızı düşünüyorsunuz. Joelle Ciocco’ya göre sabahları yüzünüzü sadece suyla yıkayıp ardından kreminizi uygulamalısınız. Çünkü gece boyunca vücudunuz kendini tamir ederken, cildiniz de boş durmuyor ve yüzünüz için bir koruma geliştiriyor. Eğer bunu jel ya da köpüklerle temizlerseniz, kirlilik ve makyaj direkt cildinize etki eder. Ama sadece suyla yüzünüzü yıkayıp kreminizi uygularsanız, bu doğal korumaya zarar vermeden güne başlayabilirsiniz. Dilerseniz su yerine gül suyu ya da mineralli su da kullanın ama derinlemesine temizliği sabah yapmayın!

Gece uyumadan önceyse yapacaklarınız biraz daha zahmetli, çünkü bu sefer yüzünüzü iki defa yıkamak zorundasınız. İlki makyaj ve kirden arınmak, ikincisiyse cildinizi temizlemek için. İkinci yıkamadan sonra gece kreminizi sürün ve tamam! Uyumaya hazırsınız.