Gündelik Hayatı Kolaylaştıran Uygulamalar

chiara ferragni

Gün içinde yapmanız gereken çok şey olduğunu biliyoruz. Çünkü biz de aynı durumdayız! Uyumak, sağlıklı beslenmek, arkadaşlarla sosyalleşmek ve tabii ki çalışmak bir arada düşünülünce, hepsini yapabilmek imkansız gibi geliyor. Her şeyi dengelemeye çalışırken size yardımcı olacak birileri olsa çok rahat ederdiniz değil mi? Acaba bir asistan mı tutsanız yoksa güncel uygulamalardan birkaçını mı indirseniz? Bizce önereceğimiz beş uygulamadan biri mutlaka işinize yarayacak. Telefonunuzda hafıza olduğu sürece asistanınızın yanınızdan ayrılmayacağı da garanti!

Self Control

Bu uygulama en iyi diz üstü bilgisayarlarla birlikte çalışır. Dikkatinizin dağılmasına neden olan tüm web sitelerini toplayın ve bunları kara listenize ekleyin, zamanlayıcınızı ayarlayın ve çalışmaya başlayın. Ayarladığınız süre boyunca listedeki herhangi bir siteye girmeye çalıştığınızda Self Control size isin vermeyecek! Bu uygulamayla aranızda bir sevgi nefret ilişkisi olacağını şimdiden görür gibiyiz fakat daha üretken olduğunuzda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Headspace

Alışmanız biraz zaman alsa da Headspace’i yüklediğinize kısa sürede memnun olacaksınız. Meditasyon yapmanıza ve rahatlamanıza yardımcı olan uygulama sayesinde gün içindeki farklı görevlerle daha kolay ilgilenebilirsiniz. Yoğun ya da sakin bir gün geçirseniz de rahatlamak için 10 dakika ayırıp meditasyon yapmanıza olanak veren Headspace’i 10 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Konsantrasyonunuzda artış görmeye başladıktan sonra bu uygulamaya teşekkür edeceksiniz. İndirmek için tıklayın.

smartphone apps

Five-Minute Journal

Bu uygulama güne başlamak için harika bir yol sunuyor! Five-Minute Journal insanların günlük etkinliklerini iyileştirmelerine yardımcı olmak isteyen iki girişimci tarafından oluşturuldu. Uygulama sayesinde hem gününüzü planlayabilirsiniz hem de minnettar olduğunuz şeyleri not alabilirsiniz. Motivasyonunuzu arttıracak en güzel tarafıysa her gün “I am _” “(Ben _)” diye başlayan ve sizin tamamlamanız gereken cümleleri yazmak zorunda olmanız. Gün içinde iyi giden durumları not almaya devam etmek de verimli kalmanıza ve ileride daha iyi sonuç almak için neler yapabileceğinizi aklınızda tutmanıza yardımcı olur. İndirmek için tıklayın.

Podio

Bu uygulama grup projeleri ve işbirlikleri için mükemmel! Takımınızdaki insanlar hemen yan masanızda da kilometrelerce uzakta da olabilir. Podio sayesinde tüm üyeler ve organizasyon stabil kalır. Uygulama, projeleri iyileştirecek ve geliştirecek birçok özelliğe sahip; bu nedenle, grup çalışmanıza yardımcı olmaya hazır!

Checkmark

Yapılacak işlerinizi hatırlatmak konusunda size yardımcı olacak bir numaralı uygulamayla tanışın! Checkmark aslında yapılacaklar listesi değil, bunun yerine tamamlamanız gereken görevleri hatırlatmak için konumunuzu kullanan bir uygulama. Böylece gittiğiniz yerde yapacak bir işiniz varsa, bunu hatırlamak için tek yapmanız gereken Checkmark yüklemek.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.