Göz Renginizi Nasıl Ortaya Çıkarırsınız?

Makyaj yapabilmenin inceliklerinden biri de doğru renkleri bir araya getirmekten geçiyor. Mavi gözlerle mavi kalemi bir arada kullanmak ne kadar demodeyse, zıt renkleri bir araya getirip fark yaratmak bir o kadar popüler. Göz renginize en uygun renkleri bizimle keşfedin!

Ela Gözler İçin Öneriler

Mavi ve tonlarından uzak durun! Özellikle yumuşak altın tonları ve zümrüt yeşili rengini kullanabilirsiniz. Metalik olan herhangi bir ton görünümü yoğunlaştırır ve bakışlarınıza parlak bir görünüm verir.

Kahverengi Gözler İçin Öneriler

Çoğu göz farı kahverengi gözlerle uyumlu olsa da sıcak bir bronz gibi canlı sıcak alt tona sahip alternatifleri daha çok kullanın. Uzak durmanız gereken renkse genellikle lekeleri daha çok ortaya çıkan mor.

Yeşil Gözler İçin Öneriler

Rose gold ve koyu mor yeşil gözlerin ortaya çıktığı en iyi renkler. Göz pınarlarınıza vizon ya da açık kahverengi far uygularsanız gözleriniz daha büyük görünür. Ancak çok keskin beyaz kullanmaktan kaçının.

Mavi Gözler İçin Öneriler

Gri ve lacivert gibi nötr tonla soğuk-mavi gözleri tamamlar. Çok hafif bir şampanya rengi veya gösterişli bir gümüş-siyah, çok zorlamadan bakışları daha parlak hale getirir.

Gri Gözler İçin Öneriler

Mavi ve siyah tonlarındaki dumanlı makyaj gri gözlerin mükemmel görünmesini sağlar. Biraz daha deneysel olmak isterseniz, kontrast yaratmak için bordo tonlarını deneyebilirsiniz.