GÖZ ÇEVRENİZDEKİ KIRIŞIKLIKLARI DOĞAL YOLLARLA YOK EDEBİLMENİN YÖNTEMLERİ

Biraz büyüdük mü ne? Önce vücudumuzun ortaya çıkışına, sonra da zamanla oturuşuna tanık olduk. Şimdi ise bize büyüdüğümüzü hatırlatan ancak aslında yaşadığımız yılların güzelliğini yansıtan olayları görüyoruz vücudumuzda. Aslında göz çevresindeki kırışıklıklar 30’lu yaşlardan itibaren daha çok görülen bir durum. Ama ne var ki zaman değişiyor, yaşantılar farklılık göstermeye başlıyor. Erken çalışma hayatına atılan gençler, kötü beslenme gibi durumlar nedeniyle göz çevresi kırışıklıkları yani kaz ayakları bir anda, 20’li yaşlarda dahi ortaya çıkmaya başlıyor.

01
İçiniz birazcık kararmış olabilir, ancak size çok iyi bir haberim var. Belki de yüzünüzde tedaviye en kolayca yanıt veren yerler de yine kaz ayaklarınız. Benden söylemesi, kısa bir sürede doğru bakım ürünleriyle birlikte kaz ayakları görünümünden kurtulmak elinizde.
Şimdi arkanıza yaslanın ve keyifle kaz ayaklarından kurtulma yöntemlerini okuyun. Ardından kendinizi kocaman bir buket çiçekle ödüllendirin. Çünkü kadınlar tüm güzel şeyleri hak eder.

03

Yaşam tarzınızda yenilikler yaratın.

Çok basit düşünelim, örneğin günde 3 bardak daha fazla su içmek size yepyeni bir cilt kazandıracaktır. Cildiniz beslenip sağlıklı bir nem seviyesinde kalacak, aynı zamanda parlayacak. Bir de üstüne üstlük kırışıklıklar konusunda size enfes bir yardımı dokunacak, beslenen cildiniz özellikle ince kırışıklıkları adım adım yenecek.

04

Düzenli bir bakım kürü uygulayın.

Düzenli bakım kürü dediğimiz zaman hep akan sular durur. Aman efendim kim yapacak sabah akşam bakımı, bu kremi kim sürecek, o bakımlar nasıl yapılacak? Aslında tek mesele iki haftayı atlatmak. Birinci haftada kendinizi biraz zorlanırken bulabilirsiniz, ikinci haftada da aynı hissi yaşayabilirsiniz ancak üçüncü haftada değişiklikleri görmeye başladığınızda artık gece kreminin ne kadar önemli, gündüz kreminin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz.
05

Kolajen meyve ve sebzeleri tanıyın, onları sevin.

Reklamlarda da bol bol duyduğumuz o kolajen, aslında bir tür protein. Ancak en büyük faydası cildinizi güçlü bir hale getirmesi, kırışıklıkları ortadan kaldırması ve bununla da yetinmeyip cildinizi beslemesi.
Peki hangi meyve ve sebzelerde kolajen var? Roka, ıspanak, pazı gibi kopkoyu bir yeşile sahip sebzeler ilk sırada geliyor. Aynı zamanda bu sebzeler C ve E vitamini de içerdiği için cildinizi iyileştirme konusunda çılgın bir yarış içine giriyorlar. Bir de kırmızı renkli meyve ve sebzeler. Çünkü içerdikleri likopen sayesinde kolajen seviyesi yükseliyor. Bir çilek düşünün, kiraz, domates! Yaz günlerinde cildinizin ışıl ışıl parlamasının nedeni hep bu minnoşlar işte.

06

Masaj yapmayı unutmayın.

Cildinizi sevmenin en temel noktalarından bir tanesi de masaj. Selülitlerden masaj yaparak kurtulabildiğimiz bir dünyadan bahsediyoruz, yüzümüz nasıl toparlanmasın. Özellikle göz çevresine uygulayacağınız masaj, göz kremlerinizin de daha etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Ancak dikkat! Göz çevresine masaj yaparken hiçbir zaman için ileri geri bir hareket uygulamıyoruz. Parmaklarımızla minik yürüyüş hareketleri yapıyoruz yani pıt pıt pıt dokunuyoruz göz çevremize. Çünkü göz çevresi özellikle ince bir deri, hem tahriş olmaya hazır hem de aynı zamanda gerilip deforme olmaya. Bu nedenle göz kremlerimizi sürdükten sonra iyice bir masaj yapıyoruz ve bu rutini sürekli uyguluyoruz.

07

Buna inanamayacaksınız: Bol bol çikolata tüketin.

Ancak sütlü çikolata, gofret türünden çikolatalardan bahsetmiyoruz. Biraz kırılmış olabilir iştahınız, biliyoruz. Günlük olarak yiyeceğiniz 50 gram bitter çikolata, cildinizin UV ışınlarına karşı geliştirmesi gereken korumayı daha güçlü bir hale getiriyor. Böylece yaşlanma karşıtı bir fedai gibi çalışmış oluyor çikolata. Kendisi adeta bir mucize.
08

Ve son olarak cildinize en uygun kremi seçin.

Bu konu tamamen sizin kendi cildinizi tanımanızla alakalı. Cilt tipiniz nasıl, kuru mu yoksa karma mı? Karmadan yağlıya dönen bir cilt mi yoksa? Bu bağlamda kremlerinizi seçin. Her ne kadar göz çevrenizdeki cilt tipinin yüzünüzün diğer bölgeleri ile birebir bağlantısı olmasa da kullanacağınız nemlendirici kremlerin etkisini artırmak ve yüzünüze bütünüyle bir pohpoh sağlamak sizin elinizde.
Müdahale etme zamanı geldi bile, gelin hayatın yüzümüzde bıraktığı izlere bir dur diyelim. DUR CİCİM!

Pürüzsüz Bir Cilt İçin İhtiyacınız Olan Her Şey:

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Cildinizi Kışa Hazırlamak İçin Evde Yapabileceğiniz 5 Yüz Maskesi” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=8064″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”10 Yaş Genç Görünmek İster misiniz?” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=6030″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]