Gardırop Yenilemenin İncelikleri

Durmaksızın değişen moda trendleri, bir zamanlar yerleri süpüren boru paçaların yerini devralan slim fit kesimler, üstünüzden dökülen gömlekler ve daha birçok şey alışveriş konusunda kafanızı karıştırmış olabilir. Yeni bir akım başlıyor. Artık evdeki her şeyi değerlendirmek yeni trend! Şimdi gardırobunuza koşup, neleriniz var, neleri giymiyorsunuz diye gözden geçirmek için iyi bir fırsatınız var. Böylece alışverişinizi daha kolay planlayabilirsiniz.

1.Yavaşça Uzaklaşın

Evet uzaklaşın! Kontrolsüzce alışveriş yapmaktan uzaklaşın! Bunun yerine önce bir alışveriş ev ihtiyaç listesi belirleyin. Bu sezon gerçekten neye ihtiyacınız var, onu düşünün. Mesela bir trençkot almanız gerekiyorsa, beş tane tişört yerine şık bir trençkot alın. Böylece sıradan bir stilden de uzaklaşmak için bir şansınız olacak.

2.Gardırobunuzun Listesini Çıkarın

Her erkeğin gardırobunda belli başlı parçalar vardır. Örneğin; ince çizgili bir gömlek, oxford kazak, beyaz sneaker ya da klasik bir bot… Gardırobunuzdaki her şeyi çıkarıp gruplar halinde ayırın, ardından hepsini askıya asıp neleriniz eksik diye gözden geçirin.

3.Değişim İçin Yer Değiştirin

Bu zamana kadar olan stilinizden sıkılmış olabilirsiniz. Değişim için ihtiyacınız olan ilk şey ruhunuzu ve bakış açınızı değiştirmek olacaktır. Tazelenemeye başlamak için gardırobunuzu puzzle gibi düşünebilir, her bir parçayı farklı kombinleyebilirsiniz. Eksiklerinizi yeni sezondan tamamlamak için de bu gruplama yardımcı olur.

4.Renk Skalası Yapın

Her mevsimin kendine özel renkleri vardır. Örneğin; kara kışın ortasında florasan renkler, oranjlar ya da çok uçuk renklerin tercih edilmeyeceğini zaten biliyorsunuz. Gardırobunuzu renklere göre düzenleyin. En açıktan en koyu renge göre düzenlemenin faydasını göreceksiniz. Koyudan açığa doğru olacak şekilde…Gözünüze batan keskin bir boşluk varsa mutlaka o boşluğu doldurun.

5.Ne Kadar İstiyorsunuz?

Alışveriş yapmak çoğu zaman size kendinizi iyi hissettirir. Yeni sezonun trendlerinden beğendiğiniz parçaların fotoğraflarını telefonunuza kaydedip aklınıza geldikçe bakın. Bu tekrarlamayı üst üste yapıp 1 ay sonunda onu hala istiyorsanız hemen gidip alın. Ama bazı parçalar var ki kaçırmaya gelmez, özellikle basic parçaları yeni sezonda mutlaka edinin, iddialı parçalar için bekleyin.