Gardırobunuza Yeni Renkler Ekleyin

Havalar ısındığında gardırobunuzda iki değişiklik yapmanız şart. Bunlardan biri içinde kendinizi daha cool hissettiğiniz kıyafetlere daha çok yer açmak, diğeriyse siyah ve lacivertle vedalaşıp renklere kavuşmak.

Erkekler çoğu zaman rengarenk giyinmeyi tercih etmiyorlar. Bunun birçok nedeni var tabii ve koyu renklerin güveli limanını terk etmek istememek de onlardan biri. Kıyafet seçiminin bir de cinsiyetçi yönü var tabii. Örneğin pembe çoğu zaman femineninle eşleştiriliyor ama yıllar önce maskülenliğin renginin pembe olduğunu biliyor muydunuz? Şimdiki zamanın kalıplarına uygun yaşamaktansa kendine yakışacak renkleri giymek isteyen erkekler için rengarenk önerilerimiz var!

Önce cilt tonunuza uygun renkleri keşfedin sonra da en şık renk ikililerini okuyun, ardından yeni gardırobunuzu oluşturmak için renk önerilerimize göz atabilirsiniz.

Milenyum Pembesi

Hazır pembenin maskülenlikle ilişkisinden bahsetmişken, dönemin en ünlü tonundan başlayalım. Pembe renk, 20. yüzyılın başlarına kadar yetişkinlerden çocuklara kadar erkeklerin rengiydi. Ardından kadınlarla özdeşleştirildi ve o günden sonra bakış açısı da değişmeye başladı. Ama milenyum pembesi denince aklınıza saçlarını pembe yapan kadınların kullandığı ton gelmesin. Şeftali, gül, toz pembe ve somon da u rengin alt tonları arasında yer alıyor. Zeytin yeşili, bronz ve kahverengiyle birlikte giyebilir ya da yıkanmış açık renkli jean pantolonlarla kombinleyebilirsiniz.

Sezonun Mor Rengi

2018 yılının rengi ultra violet ve bu renk bildiğiniz mor. Morun her tonunu giymekte özgürsünüz ama Daredevil ya da günümüzde Jessica Jones’un düşmanı Purple Man gibi görünmek istemezseniz, önerimiz pastel tonlar. Yine de siyah ve lacivertten daha renkli görüneceğiniz kesin tabii. Pastel ve açık tondaki mor, birçok renkle uyumlu görüneceğinden risksiz bir seçim olur. Moru siyah, beyaz, gri, kum rengi veya bejle kullanabilirsiniz.

Portakal Kabuğu Formunda Turuncu

Turuncu riskli bir renk ama doğru kombinle bu durumu lehinize çevirmeniz mümkün. Parlak turuncu çoğu zaman kahverengi ve sarıyla bir arada giyildiği 70’leri hatırlatsa da o günler geride kaldı. Turuncu giyecekseniz, baskın rengin ve tasarımın o parça olduğuna emin olun. Klasik indigo ceketler ya da pantolonlarla uyum içinde görünebilirsiniz. Yaz aylarında da sadece basit bir tişört yeterli olur. Turuncu rengi pantolon yerine üst parçalarda tercih etmeniz de iyi bir fikir olacaktır.

Gen-Z Sarısı

Renkleri ifade etmek için neden jenerasyonlar kullanılıyor sizce? Milenyum çocuklarının ardından gelen yeni nesil olan Z jenerasyonu, bu rengin öne çıkmasına vesile oldu. Çünkü kabul edelim, yeni nesil daha deneysel ve yenilikçi. Eğer Netflix orijinali Dark’tan ilham alıp sapsarı yağmurluk ya da tişörtlerle gezmek istemezseniz, hardal ve bal rengini de seçenekler arasında tutabilirsiniz. Beyaz spor ayakkabı, beyaz tişörtün üstüne giyilmiş hardal rengi bir ceket ve koyu renk pantolonlarla şık bir kombin yaratabilirsiniz.

Enerjinin Rengi Kırmızı

Biliyorsunuz kırmızı enerjinin, gücün ve çekiciliğin rengi. Bu üç özellik düşünüldüğünde bu rengin gardırobunuzun merkezinde olmaması garip değil mi? Belki kıpkırmızı bir tişört size göre değil ama bordonun ne kadar karizmatik olduğunu bir düşünün. İkna olduğunuza eminiz. Sarı ya da turuncu size göre değilse, konfor alanınızdan çıkıp stilinizi zorlamak için kırmızıyı tercih edin. Beyaz, siyah ya da lacivertle kırmızının parlaklığını dengeleyebilirsiniz.