GARDIROBUNUZ SONBAHARA HAZIR, YA BEDENİNİZ?

Yaz bitti bitiyor, peki yaz boyu hırpani davrandığınız cildinizin ne kadar ömrü kaldı? Gardırobunuz sonbahara hazır, peki ya bedeniniz? Bronzlaşmak uğruna harcadığınız saatlerde o canım bedeninize yukarıdan dikine dikine vuran güneş sayesinde neler oldu bir bilseniz bugün sokağa çıkarken iki kez düşünürdünüz. Kadınlar kadar erkekleri de ilgilendiren cilt tahrişleri, güneş lekeleri, açık büfe ikramlarda farkına varılmadan alınan bölgesel fazlalıklar ve dahası, yeni başlayan bir sezona yenilenmiş olarak girmek için soluğu işin uzmanı Shambala Clinic’te aldım.

0M1A3809

Pek çok kişinin aksine, dudağıma kiraz dolgu ile göz altlarıma ışık dolgusu yaptırdığımı saklamayacağım. Periyodik alın ve kaş çevresi botoksları ise artık rutinin bir parçası. Ama meğer bilmediğim, daha önce hiç duymadığım onlarca estetik işlem varmış; şaşırdım. Maslak’ta dev bir yeşil gökdelenin en alt katında bulunan Shambala’da sizi çok tatlı bir sekreterya karşılıyor. Konsültasyona girmeden minimal dekorasyonlu minik salonlarında kahvenizi yudumlarken kendinize bir ayak masajı armağan edebilirsiniz mesela, üstelik masör çocuk da Taili.

Kliniğin medikal direktörü Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu’na soruyorum:

0M1A3880

Taylan Efe: Hocam nedir tatilden dönen size gelen şehirli kadınların ilk derdi?

Serdar Bora Bayraktaroğlu: Yazın bedenlerinde ve yüzlerinde bıraktığı tahribatlar genellikle…

TE: Yaz lekeleri için nasıl çözümleriniz var peki?

SBB: Günümüzde kullanılan en popüler yöntem lazer tedavisi. Bunun dışında karbon peeling, kimyasal peeling, enzimatik peeling, somon dna, mezoterapi, prp, fibroblast kullanılan diğer yöntemler. Önemli olan doğru doktor, doğru uygulama ve doğru tedaviyi seçmek. Sonrasında pürüzsüz cilt görünümüne dönmeniz hiç de zor değil.

TE: Peki ya kadınlar için ikinci mevsimsel sıkıntı ne?

SBB: Tatile çıkmadan sıkı bir diyetle verilen kiloların, tatilde dikkat edilmeden geri alınması. Bunun da çözümü bizde. Diyetle çözülemeyen kilo problemlerini liposuction’a benzeyen fakat ondan çok daha hızlı sonuç veren lazer lipoliz yöntemiyle hallediyoruz. Klasik liposuction 4-6 haftada sonuç verirken lazer lipoliz 4-7 günde etkisini gösteriyor.

TE: Genel geçer problemlerin dışında kendimizi şımartacağımız seçenekler de sunuyor musunuz? Mesela, bu yıl çok revaçta olan Kim Kardashian ya da Jennifer Lopez kalçaları gibi kalça yapabiliyor musunuz?

SBB: İki geleneksel yöntem ve bir yenilikçi yöntemle daha güzel kalçalara kavuşturuyoruz isteyenleri. Geleneksel yöntemlerin biri popo yağ enjeksiyonu. Popoya yağ enjekte ediliyor ancak bu işlem bir yılda etkisini kaybediyor. Diğer geleneksel yöntem popo protezi. Meme protez ile aynı sistemde yapılan kalıcı bir işlem. Yenilikçi yöntem ise kök hücreyle zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu. Kendi yağınızdan size popo yapıyoruz. Bu kalıcı olduğu gibi doğal görünümüyle de dikkat çekiyor.

0M1A5835

Dr. Bora Bey’in her cümlesi ayrı bir heyecan yaratıyor bünyemde, bütün paramı estetiğe harcamak istiyorum. Üstelik öyle eskiden şişirildiği kadar da fazla para harcanmıyormuş bu işlere. Arabasının bakımını, evinin tadilatını, gardırobunun sezonunu ihmal etmeyenler elbette kendilerine yatırımlarını da ihmal etmeyeceklerdir diye düşünüyorum.

Stilin asıl giysimiz olan bedenimizden başladığını unutmazsak cesaretinizi toplayın ve buraya gelin. Bir küçük işlemden sonra bile yüzünüz ya da vücudunuzdan önce, yenilenen kısmın özgüveniniz ve etrafa yaydığınız ışık olduğunu görecek ve bunu hep yapmak isteyeceksiniz.

Hayalinizdeki size sevgilerle…

Shambala Clinic
Maslak Mh. Bilim Sk. No:5 Sun Plaza Maslak / Sarıyer – İstanbul
+90 212 365 59 59

Doğru Ürünlerle Cildinizi Sonbahara Hazırlayın!

Kusursuz Bir Cilt İçin İhtiyacınız Olan Her Şey:

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Daha Biçimli Kalçalar İçin Doğru Parçalardan Destek Alın” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=6056″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]