Fransız Kadınları Saçlarına Asla Bunları Yapmıyor!

Yataktan yeni kalkmış gibi görünmek ama bunu yaparken inanılmaz cool bir hava yakalamak sadece Kate Moss’a özgü değil. Eğer doğru metodları uygularsanız, siz de bunu elde edebilirsiniz. Fransız kadınlarının makyajsız yüzü ve dağınık saçları size Kate Moss’tan daha gerçekçi şekilde ilham olabilir. Üstelik bunu yapmak için gerçekten çaba sarfedip no makeup makeup denilen yokmuş gibi bir makyaj uygulamak ya da saçlarınızla saatlerce uğraşıp dağınık-mış gibi görünmesini sağlamak değil konumuz, gerçekten çabasız güzelliği yakalamak.

Fransız kadınlarının saçlarına yaptığı ya da yapmadığı bazı uygulamaları keşfederek, siz de kusursuz şekilde kusurlu olabilen ve bununla harika başa çıkabilen saçlara sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki kuralları takip etmek.

Saçlarınızı boyamayın

Bunu yapabilir misiniz? Doğallık ister amacınız Fransız kadınlarının kurallarını takip etmek olsun ister orijinal görünmek olsun, dikkat etmeniz gereken ilk kural. Saçlarınızı sadece kendi rengini parlatmak ya da beyazları kapatmak için boyayın ama kendi renginin dışına çıkmak, en azından ideallerdeki Fransız kadını için geçerli değil.

Saçlarınızı kurutmayın

Saç kurutmak gerekli, özellikle kış mevsiminde buna mecbursunuz. Ama saçlarınızın sağlığı için alışkanlıklarınızı biraz değiştirmelisiniz. Örneğin son dakika duş alıp hemen saçları kurutmak yok. Hatta saç kurutma makinesini hayatınızdan çıkarın. Onun yerine iki kurtarıcınız var; biri yaz güneşi diğer kış havluları.

Saçlarınızı her gün yıkamayın

Gerçekten buna değer mi? Her gün saçlarınız tertemiz görünecek ama gerçekte kafa deriniz kendi yağını üretmekte zorlanıp uzun vadede sizi yarı yolda bırakacak. Saçlarınızı gün aşırı yıkayın ve unutmayın, ikinci güne kalan saç kesinlikle daha iyi şekil alıyor.

Saç aksesuarı kullanmayın

Kısa, uzun, topuz, örgü… Ne yaparsanız yapın ama eğer artık lise öğrencisi değilseniz saçlarınız için aksesuar kullanmayı tercih etmeyin. Tabii bahar aylarında saç bandınızla nostaljik bir görünüm yaratmak isterseniz size engel olamayız ama en azından alışkanlık haline getirmeyin. En azından saç tokalarını hayatınızdan çıkarın.

Islak saçla evden çıkmayın

Mümkün olan her durumda saçlarınızı yıkamak için akşam saatlerini tercih edin, böylece sabah duş alıp sonrasında ıslak saçla dışarı çıkmak zorunda kalmazsınız. Çünkü bundan daha az şık bir şey olamaz, tabii eğer yaz tatilinde değilseniz. Saçlarınız nemliyken uyuyup kendi halinde şekillenmesine izin vermek bile daha ilginç sonuçlar ortaya çıkarabilir. Gerçek bir Parizyen, ilginç olmayı güzelliğe çoğu zaman tercih eder.

Parfümün gücünü unutmayın

Saçlarınızın ucuna, kulaklarınızın arkasına ve boynunuza biraz parfüm sıkmak, kimseye zarar vermez. Hatta kokunuzun rüzgara eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Bu da daha cazibeli bir hava yaratmanıza yardımcı olur.