Fransız Kadınları Gibi Giyinme Sanatı

Daha önce dekorasyonda Fransız etkisinden bahsetmiştik. Şimdiyse modaya ilgi duyan herkesin özendiği Fransız kadınlarının şıklığından bahsedeceğiz. Coco Chanel, Catherine Deneuve, Brigitte Bardot gibi geçmişin ikonlarından Marion Cotillard, Melanie Laurent ve Clemence Poesy ile bugüne uzanan stil sahibi Fransızlar, kadınlara yol gösterecek ortak özelliklere sahipler. Brigitte Bardot gibi feminen bir ikonla Coco Chanel gibi kadınlara maskülenliği aşılayan bir tasarımcının ortak noktası ne olabilir diye düşünebilirsiniz. Her ikisi de istedikleri gibi giyinmekten çekinmiyor, tıpkı stilleriyle büyüleyen diğer Fransız kadınları gibi. Peki stilleriyle ünlü Fransız kadınlarının vazgeçemediği parçalar nedir derseniz, cevabı görmek için okumaya devam edin.

Lacivert ya da Siyah Blazer

Maskülen parçalarla feminen görünmek Fransız kadınlarının alametifarikalarından biri. Özel davetlerde sık sık takım elbise tercih eden Melanie Laurent gibi siz de dantel veya çiçekli bluzlarla birlikte koyu renk, maskülen çizgilere sahip bir blazer ve aynı renk pantolon giyebilirsiniz.

Düz Sandaletler

Eğer mümkün olan her yere yürüyerek gitmeyi tercih ediyorsanız, yüksek topuklar yerine rahat düz ayakkabılar ve sandaletler sizin için daha pratik bir tercih olabilir. Fransız kadınlarının günlük hayattaki vazgeçilmezi olan düz sandaletleri kısa elbiselerinizle birlikte kullanabilirsiniz.

Her Çeşit Jean Pantolon

Fransız kadınlarının gardırobunda her şeyden çok, birçok farklı çeşitte jean bulabilirsiniz. Sabah işe giderken giydikleri jean’i akşam topuklu ayakkabılarla geceye uydurup “çabasız” şıklığı tam anlamıyla gerçekleştiren Parisli’lerden ilham alın! Seksi bir bluzla kombini tamamlayıp partiye hazır olabilirsiniz.

Oversize Kazaklar

Fransız kadınlarının stilini yakından incelerseniz, çoğunun geniş kazaklara özel bir ilgi duyduğunu hemen fark edersiniz. Çiçekli bir elbise ya da skinny jean’in üstüne giyip hafta sonu için rahat bir kombin yapabilirsiniz. Koyu renkler yerine pastel veya açık renkelri tercih edin.

Bele Oturan Elbiseler

Dilerseniz kemerle iyice belinizi ortaya çıkarın ya da zaten bele oturan bir tasarım seçin fakat gardırobunuzda en az bir tane elbise olsun. Tek renk ya da baskı desenli bir elbiseyi, sezonun favorisi kısa topuklu bir ayakkabıyla birlikte giyebilirsiniz.

Deri Biker Ceketler

Moda dünyası bomber ceketler tarafından fethedilirken Fransız kadınları deri ceketten vazgeçemiyor. Hava durumu yazın izin vermese de biraz serinlemeye başlar başlamaz uzun elbiselerinizi deri biker ceketlerle tamamlayın. Bir fular ya da şapkayla yazlık bohem stili yakalayabilirsiniz.

Siyah Stilettolar

Her kadının mutlaka sahip olması gereken siyah stilettolar tabii ki Fransızlar’ın da favorisi. Siyah ve stiletto olduğu sürece bir ayakkabının her kıyafetinizle harika bir uyum içinde olmaması için hiçbir sebep yok. Değişiklik için yüksek topuklar yerine konik topukları deneyebilirsiniz.

Leopar Desenli Ceketler

Evet biliyoruz çok vamp görünmekten çekiniyorsunuz ama neden olmasın? Her Parizyen kadının dolabında mutlaka bir tane leopar baskı ceket var diyebiliriz. Baştan aşağı siyah giyinmek istediğinizde, leopar deseni işinizi fazlasıyla kolaylaştıracak. Eğer leopar deseni giydiğinizde tam bir Fransız gibi görünmek istiyorsanız, makyajını sade tutun veya sadece kırmızı ruj sürün.

Beyaz veya Mavi Erkek Gömlekleri

Fransız kadınları sadece kendi gardıroplarıyla yetinmez, erkek arkadaşlarınınkine de el atar. Özellikle gömlek ve kazaklarını sizinle paylaşmak isteyen bir partneriniz varsa yaşadınız! Biraz oversize olacak ama bu daha Fransız görünmenizi sağlayacak.

Ve Tabii Ki Trençkot

Dış giyim ürünleri kesinlikle Fransızlar’ın stilinde büyük rol oynuyor. Trençkot da bunlardan biri. Bej renk bir trençkot sizi günün her anında bir anda cool bir havaya sokabilir. Geçiş mevsimlerinde şık görünmek için iyi bir trençkota yatırım yapmalısınız.