Festival Kızları Buraya Bakın!

Yüzünüzü sime boğmak zorunda değilsiniz, küçük detaylarda yaratacağınız çarpıcı farklarla festivalin en dikkat çeken makyajına sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken okumaya devam etmek!

Festival makyajı tabii ki günlük tercihlerinizden biraz daha farklı ve eğlenceli olabilir hatta olmalı da! Ama herkes yüzünün her tarafını sime gömmek ya da sanat dolu resimleri suratında taşımak istemeyebilir. Aslına bakarsanız, festival makyajı taze nemlendirilmiş bir cilt, hafif bir makyaj ve küçük bir detayda farkı yansıtan highlighter ya da glitterle de çarpıcı olabilir. Hem festival bittikten sonra o kadar makyajı çıkarmakla uğraşıp, günlük hayata pırıl pırıl devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Bununla uğraşmayı gerçekten istemiyorsanız, önerilerimizle sade festival makyajını keşfedin.

Güçlü Bir Bronzer’a Ne Dersiniz?

Yazın en sevilen makyaj ürünü bronzer’ı kullanmaya bahar festivallerinden başlayabilirsiniz. Elmacık kemiklerinize sürdükten sonra kendinizi tutmayın çünkü festivale gidiyorsunuz! Şakaklarınız, hafifçe burun kemiğiniz ve birazcık alnınız da bronz ve pırıl pırıl görünsün. Tabii bu ışıldayan yüzü gizleyemezsiniz, saçınızı tepede at kuyruğu yapın.

Çarpıcı Güzellik: Kırmızı Far

Gözleriniz kızarınca çok güzel olmadığınızı düşünüyor musunuz? Belki ağlamaktan ya da uykusuzluktan kızaran gözler aklınıza geliyordur ne dersiniz? Ama kırmızı ruj nasıl etkileyiciyse kırmızı gözler de o kadar güzel olabilir. Tek yapmanız gereken cildinizde iyi duracak tonu bulmanız. Kırmızı farı, dudak balmıyla göz kapağınıza yayarak ıslak, parlak ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Glitter’i Bırakmayın Ama Azaltın

Glitter olmadan festival olur mu? Belki yukarıda yüzünüzü sime gömmeyin demiş olabiliriz ve dediğimizin hala arkasındayız ama birazcık parıltının da zararı olmaz. Göz kapaklarınızın üstüne hafifçe eyeliner gibi ya da rasgele sürülmüş simli farları deneyin. Dudaklarınızı ve ten makyajınızı abartısız yaptığınız sürece glitteri bir noktada kullanmakta serbestsiniz.

Pembe Bir Detay

Son yıllarda festivalleri aşan bir güzellik trendi hakim; saçları pastel renge boyamak! Milenyum pembesi de son zamanların en çok tercih edilen rengi. Tabii siz saçlarınızı kökten uca pastel ve aykırı bir renge boyamak zorunda değilsiniz ama saç uçlarınızı ya da birkaç tutamın rengini festival süresince değiştirebilirsiniz.

Makyajda Bütünlüğü Yakalayın

Oje ve ruju birbiriyle uyumlu sürmek alışıldık ve klasik makyaj hilelerinden biri. Peki ya göz makyajı ve ojenin birlikteliğine ne dersiniz. Yeşil, mavi ya da mor gibi sıradışı renklerle grafik eyeliner sürüp aynı renkte de tırnaklarınıza Fransız manikürü yaptırın. Böyle detayları sadece festival makyajınızda değil yaz partilerinde de kullanabilirsiniz.