EVİNİZDE YILBAŞI RÜZGARI ESTİRİN!

Yılbaşı yaklaşıyor! Büyük bir heyecanla beklediğimiz yeni yıl artık kapıda. 2015’in bitişini, 2016’nın gelişini kutlayacağız. Her yer beyaz, kırmızı ve yeşil olacak. Sokaklarda minicik yılbaşı lambaları yollarımızı aydınlatacak. Peki, dünyanın farklı noktalarında farklı anlarda yapılan bu kutlamaların anlamı nedir ve neden hep kırmızı tonlar hakimdir?

shutterstock_314075045

Bu konu biraz daha geçmişe bağlayacağımız hatta ilk insana doğru atacağımız bir adımla açıklanabilir. Çünkü Adem ve Havva’nın bilgelik ağacı yeşil, bilgelik ağacından yediği elma ise kırmızıdır. Gel zaman git zaman bu renkler yeni yıl kutlamalarında kendine yer edinmiş, ilk insanlar yeni gelen bir yılın en güzel temsilcisi haline gelmiş.

Aslında yılbaşının en güzel noktası sevdiklerinizle birlikte upuzun bir ömür geçirme isteğiniz ve bu isteği büyük bir sevinçle paylaşmak, yeni yıla yepyeni umutlarla girmektir. İşin sembolik kısmı belki yalnızca semboliktir; ancak sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz her an o kadar değerlidir ki yılbaşı da buna dahildir.

O zaman evde yeni yıl havası estirip sevdiklerinizi en iyi şekilde ağırlamamak için bir neden de yoktur hani. Başlayalım!

Salonunuzun bir köşesini yılbaşı köşesine çevirebilirsiniz mesela! Arkanıza şöyle bir yaslanabilir, yılbaşının keyfini sakince de çıkarabilirsiniz.

Yılbaşı sofranıza dilerseniz eğlence, dilerseniz şıklık katabilirsiniz. Ya da gecenin anlam ve önemine kadeh kaldırabilirsiniz.

Şimdiden sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz enfes ve booool keyifli bir yılbaşı diliyorum. 2016 gel artık, çok bekletme!

Yeni Yılda Stilinizi de Yenileyin!

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Sevdiklerinize Alabileceğiniz En Güzel Yeni Yıl Hediyeleri” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/index.php/sevdiklerinize-alabileceginiz-en-guzel-yeni-yil-hediyeleri/” linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Yeni Yılda Sağlığınızla İlgili Almanız Gereken 10 Karar” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/index.php/yeni-yilda-sagliginizla-ilgili-almaniz-gereken-10-karar/” linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]