Eviniz Kadar Rahat Bir Ofis

Gün içinde dünyadaki milyonlarca insan gibi siz de rahat yatağınızı bırakıp ofise çalışmaya gidiyorsunuz değil mi? Yaptığınız iş ne olursa olsun, gittiğiniz ofis yollara düştüğünüze değmeli. Çalıştığınız yerin rahat ve huzurlu olması, emin olun performansınızı da büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle asla terk etmek istemeyeceğiniz bir masa yaratmanız hem sağlığınız hem de verimliliğiniz için oldukça önemli. Evin rahatlığını ofise en iyi şekilde taşıyabileceğiniz önerilerimizi okumaya başlayabilirsiniz.

Her Şey İçin Bir Yer Bulun

Masanızdaki dağınıklığı toparlayarak işe başlayabilirsiniz. Özellikle karmaşa yaratan kağıtları dosyalayarak kapladıkları alanı azaltmaya çalışın eğer bu sizin için gerçek bir çözüm olmazsa, o zaman önemli kağıtların hepsini taratarak bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Dağınıklık yaratan diğer dekoratif ve çalışma amaçlı parçalara şöyle bir bakın, kaçına gerçekten ihtiyacınız var? En önemlileri bir kenara aldıktan sonra sıra kalem, makas gibi kendisi küçük karmaşası büyük araç gereçlerde. Güzel bir kalemlik veya düzenleyiciyle aradığınız kolayca bulabildiğiniz bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Son Kullanma Tarihi Olan Dosyalar

Yeni bir dosya aldığınızda üzerine son kullanma tarihini gösteren bir çıkartma yapıştırın; dosyaya artık ihtiyacınız olmayacak güvenli bir tarih seçin ve dosyalarınızı o tarihteki herhangi bir durumda kontrol etmek için telefonunuzda veya takviminizde bir hatırlatma oluşturun. Seçtiğiniz tarihe kadar bu dosyaya ihtiyacınız olursa tutmaya devam edin, eğer gerek yoksa geri dönüşüme uğurlayabilirsiniz.

Odaklanmayı Arttıran Renkleri Seçin

Ofiste çalışma alanınızın renklerini seçerken sizin fikrinizi sormadıklarını tahmin edebiliyoruz. Birçok iş yeri standart renkleri tercih ederek risk almıyor fakat masa düzeninizde seçeceğiniz renklerde özgürsünüz. Bembeyaz bir masa, Instagram ya da Pinterest dostu olabilir fakat yaratıcılığınıza hiçbir etkisi olmaz. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini düşünerek hareket edebilirsiniz. Örneğin; mavi huzur, yeşil ilham verebilirken kırmızı ve mor; enerji ve güç çağrışımları yapabilir. Belki masanıza içinizi açan birkaç fotoğraf ya da bitki ekleyebilirsiniz.

Gerçekçi Çalışma Ortamı Oluşturun

Harika görünen bir çalışma ortamına sahip olsanız da eğer içinde çalışamıyorsanız, görüntü hiçbir şeye fayda sağlamaz. Bilgisayarınız göz hizanızda mı, ortamınızın ışık seviyesi çalışmaya uygun mu, dandalyeniz çalışmaya uygun mu ve ofis sıcaklığı vücudunuza uygun mu diye kontrol etmelisiniz. Sonuçta konforlu değilseniz, üretken de olamazsınız.

Düzeni Korumaya Çalışın

Çalışırken etrafı dağıtmamanız mümkün değil. Çay, kahve ve su içmek, bir şeyler atıştırmak, çalışma biçiminize göre daha çok dosya ve kağıtla başbaşa kalmanız kaçınılmaz. Masanızda bir yer ayırın ve işiniz bittikçe her şeyi oaraya koyun. Fırsat buldukça da her şeyine yerine koyarsanız başlattığınız düzeni kolayca koruyabilirsiniz.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.