Ev Detoksuyla Huzur Bulun

Yoğun olmak kaçınılmaz. Bu yoğunluğun getirdiği stres de aynı şekilde pek kaçabileceğimiz bir durum değil. En basit haliyle iş ve hayat dengesini kurmaya çalışırken her şeyi yönetmeye çalışmak bile beraberinde stresi getirebilir. Evinizde rahatlamakta zorlanıyorsanız, belki biraz değişiklik yapmanız gerekebilir. Önereceğimiz detoks ipuçları sayesinde evinizi yeniden rahatladığınız huzurlu bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Seveceğiniz Mumlar Alın

Rahatlatıcı bir kokunun yerini hiçbir şey tutamaz. Eve geldikten sonra yarım saat kadar güzel bir mum yakıp evinizde spa ortamı yaratabilirsiniz. Evinize yayılan rahatlatıcı kokular sayesinde stres seviyeniz hızla düşmeye başlayacak!

Planlamalara Zaman Ayırın

Öncelikle, yazmak her zaman rahatlatır. Yazı yazmayı sevmeseniz, hatta hiç ilginiz olmadığını düşünseniz de bize güvenin ve her gün bir şekilde kendiniz için notlar alın. Bir de evinizle ve hayatınızla ilgili yapılması gerekenleri sık sık yazın. Yoksa işler büyüyüp karıştığında stres seviyeniz artabilir.

Teknolojiden Uzak Kalın

Teknoloji hayatın bu kadar içindeyken bunu nasıl başarabilirsiniz? Evinizin içinde teknolojiden bağımsız bir alan yaratarak. Ekrana uzun süre bakmak, yatak odasında bilgisayar veya televizyon bulundurmak sandığınızdan daha zararlı. Özellikle yatak odanızı teknolojisiz tutun. Kitaplarınız size uykuya hazırlanırken fazlasıyla yardımcı olur.

Biraz Bitkiye Ne Dersiniz?

Ev bitkileriniz yok mu? Hemen bir tane en azından kurdele çiçeği edinebilirsiniz. Bitkiler sadece huzur veren görüntüleriyle stresinizi azaltmaz, aynı zamanda evinizdeki havayı sürekli taze tutar. Bu da rahatlamanıza daha çok yardımcı olur. Bakımı nispeten kolay olan ev bitkilerinden alıp işinizi zorlaştırmadan rahatlayabilirsiniz.

Değişikliğe Fırsat Verin

Yatak odanızın enerjik kırmızıyla dolu olması belki de geceleri rahat uyuyamama sebebinizdir. Renklerin bize hissettirdiklerini dikkate alarak daha sakin renkler tercih etmeye çalışın. Ve eğer evde halledilmesi gereken bir problem varsa, rahatınızı kaçırmaya başlamadan önce işe başlayın!