Ev Bitkilerinde Oversize Trendi

Küçük ev bitkilerinin hepsi birbirinden sevimli, çok yer kaplamadan muhteşem görüntüler ortaya çıkarmayı başarıyorlar ve bakımları kesinlikle çok kolay. Ancak son dönemde yükselen trendler bize büyük ev bitkilerini işaret ediyor. İç mekan ağaçları, uzun boylu bitkiler ve daha fazlası için evinizde bir köşe açmanız gerekiyor!

Evinizi tropikal bir vahaya, kendi kişisel iç ormanınıza ve hatta bir Toskana villasına dönüştürmek için yapmanız gereken sadece birkaç uzun bitki almak ve şık bir dekorasyonla yeniliği desteklemek.

Yine de heyecanlanıp hemen evinize birkaç tane büyük bitki almadan önce gerçekten ilgilenebileceğiniz bir tane bulmalısınız. Unutmayın ki bitkiler büyüdükçe bakımlarına da daha çok özen göstermek gerekiyor.

Saksı Bambusu

Adı şans bambusu olarak da geçen bu bitkiler evinizin girişinde, ofiste veya biraz canlanmaya ihtiyaç duyabilecek kullanılmayan herhangi bir köşede oldukça şık durur. Büyük iç mekan bitkilerinde bakımı en kolay olanlardan biridir. Orta büyüklükte saksı içinde tutarak büyümesini kontrol edebilirsiniz. Sık sulanmaya ihtiyaç duyar ve az güneş ışığı bile yeterli olur.

Limon Ağacı

İç mekanda narenciye ağaçları kullanmak son dönemde birçok kişinin favorilerinden olmaya başladı. Özellikle limon veya küçük mandalina ağaçlarıyla hem evinize renk katıp hem de meyveleri kullanabilirsiniz. Yaza kendi minik limonlarınızla limonata yapmaya hazır olun.

Zeze Çiçeği

Her ne kadar evcil hayvanlar için toksik etkili olsa da eğer düşük ışıkta bile hayatta kalabilen zeze çiçeğine şans verebilirsiniz. Çok az bakım gerektirirler (kuru olmayı tercih ederler, bu nedenle onları sık sık sulamak zorunda kalmazsınız) ve herhangi bir nem seviyesini kaldırabilirler.

Dağ Palmiyesi

Evinizde çok yer yok ama büyük bir değişiklik yapmak istiyorsunuz diyelim, o zaman dağ palmiyelerini değerlendirmelisiniz. Evinizde yaz havası estirecek bu bitkilerin bakımı oldukça kolay, orta nem seviyesi ve biraz ışık yeterli!