ERKEKLERİN MUTLAKA DENEMESİ GEREKEN 5 SAÇ STİLİ

Havaların ısınması baharı müjdelerken, erkekler de yepyeni saç modellerini deneme heyecanı içinde! Kısa ve rahat bir saç kesimi bahar mevsimine hoş geldin demek için güzel bir bahane! Ancak bazı uzun modellerin halen trend olmaya devam edeceği de kulağımıza küpe!

ayna

Bu baharın vazgeçilmez bazı saç trendlerine gelin hep birlikte bakalım…

VAHŞİ DALGALAR
Adından da anlaşılacağı gibi daha çok dalgalı saçları olan kişilere yakışacak bir modeldir. Bu saç modelinde saçların arkası ve yanları kısa bırakılarak üst tepe bölümü şekil verebilmek için uzun kalır ve asıl espri işte buradadır.

james franco_1

Nasıl şekillenir: Kolayca! Saçları önce doğal kurumaya bırakın ve tam kurumadan önce hafif nemliyken saçların tepesini bir parça jöleyle istediğin formu verene kadar oynayın. İstediğiniz şekil oluştuğunda daha dolgun bir görünüm için sprey kullanın ve her telin jöle/spreyi emmesi için bekleyin.

Kime yakışır: Bu model orta kalınlıktaki saç tiplerine yakışacaktır. Diğer saç tiplerinde gevşek ve cansız görünecektir. Kare ve yuvarlak çehreler öncelikli olmak üzere hemen hemen bütün yüz tiplerine yakışır.

Yüzü nasıl bırakalım: Sakalsız ve tıraşlı.

Ürün önerisi: Bu tarz saçların daha nemli ve güçlü görünmeye ihtiyacı vardır. Wella’nın SP Men Elixir Ampul Nemlendiricisi bu saçın tam da ihtiyacı olan üründür.

Hemen satın al

MODERN SEZAR
Dünya erkek moda haftalarında çok popüler olan bir modeldir. Ön bölge uzun bırakılır ve saçlar genelde öne doğru taranır. Yan bölgeler ise kulak hizasının biraz üstüne kadar 3 numaraya kadar kazınmış izlenimi verir. Tam buradan tepeye doğru 4 numaraya kadar daha uzun bırakılır. Kısaca, berberinize bunları anlatın, o da yapsın!

shutterstock_258907226

Nasıl şekillenir: Uzun bıraktığınız ön bölgeyi kuru veya nemli saç tipinize göre spreyle şekillendirebilirsiniz.Modelin tarzından dolayı öne doğru taramanızda yarar var.

Kime yakışır: Güçlü kemik yapısı olan ve belirgin elmacık kemikleri olan erkeklere çok yakışacak bir modeldir.

Yüzü nasıl bırakalım: 3 günlük sakal bu modelle iyi gidebilir ancak temiz bir yüz modeli daha ön plana çıkaracaktır.

Ürün önerisi: Toni&Guy’ın onarıcı özellikli maskesini haftada 2 gün düzenli olarak duş sırasında kullanın.

Hemen satın al

KLASİK DURUŞ
Bu model adından da anlaşıldığı gibi genel olarak klasik ve olgun erkeklere yakışır. Bu modelle kemik yapınız iyi vurgulanabilir ve bu model gözde bir yanılsama yaratarak ince telli saçları kalın gösterir.

tom hardy_3

Nasıl şekillenir: Genelde kuru görünüm bu modeldeki ciddiyeti daha iyi koruyacağı için az jöleyle şekillendirme sonrası doğal kurumaya bırakmanızı tavsiye ediyorum.

Kime yakışır: Bu model genel olarak kare çeneli erkeklere yakışır.Eğer ince telli saçlara sahipseniz bu model saçlarınızı oldukça sağlıklı ve hoş gösterecektir. Klasik model aynı zamanda iş adamlarının da vazgeçilmez tercihidir.

Yüzü nasıl bırakalım: Top sakallı görünüm sizi hem daha maskülen gösterecek hem de klasik saç modelini monotonluktan kurtacaktır.

Ürün önerisi: Normal şartlarda erkeklerin saç kremine sıcak bakmadıklarını biliyor olsak da her güzelliğin bir bedeli varsa, bu saçların da kreme ihtiyacı olduğu gerçeği vardır. Üşenmeyin, duş esnasında şampuandan sonra Nashi’nin harika Argan yağlı kremini kullanın.

Hemen satın al

ORTA UZUN DARBE
Saçlar uzamaya başladı, tembellikten veya yoğunluktan berbere gidecek zamanınız mı yok? Endişelenmeyin! Çünkü bu bahar orta uzunluktaki saçlar da trend olacak. Önemli olan bu saçları dilediğiniz trendy tarzda şekillendirmeniz…

aidan turner_4

Nasıl şekillenir: Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı havluyla dağınık bir şekilde kurutmanız ve az da olsa sprey veya jöle kullanarak taramadan elinizle şekillendirmeniz yeterli olacaktır. Hatta bu, sevimli ve dağınık bir delikanlı görünümü yaratacaktır.

Kime yakışır: Çok sık saçı olanlara yakışacak bir modeldir. Üzgünüm ama eğer seyrek saçlıysanız bu modeli denemek için zaman kaybetmeyin. Saçım kısa ama bu saçı istiyorum diyorsanız da saçlarınızı hemen uzatmaya başladığınızda yaklaşık 4 ayda bu saça sahip olabilirsiniz. Bu süre boyunca sadece ense tıraşı için berbere uğrayın.

Yüzü nasıl bırakalım: Saçtaki dağınıklığa orantılı olarak 1-2 günlük sakallı görünüm hoş duracaktır.

Ürün önerisi: Hızlı kuruyan yapısıyla dikkat çeken Wella SP Men şekillendiriciyi mutlaka deneyin.

Hemen satın al

UZUN AŞKINA
Güncel bir trend olmamakla birlikte uzun saç tarihten bu yana bazen erkeklerin denemek istedikleri bir trend bazen de asla denemeyecekleri bir fobi olarak yorumlanabilir. Uzun saçın bir artısı sıkıcı berber ziyaretlerini azaltmasıdır.

kit harington_5

Nasıl şekillenir: Uzun saçı tercih eden erkekler şampuan seçiminde kısa saçlı erkeklere oranla daha dikkatli olmalılar. Şampuanların saç tipine göre seçilmesi saçı şekillendirirken büyük önem taşımaktadır. Uzun saçlara sağlıklı görünüm için yıkama sonrası doğal kurumayı öneriyorum.

Kime yakışır: Elbette maskülen erkeklere yakışır, bebeksi bir yüzünüz varsa sizi çok daha feminen gösterebilir.

Yüzü nasıl bırakalım: Tıraş olmuş bir yüzde uzun saç dikkat çekmenize neden olacaktır. Parlak bir yüzde upuzun saçlar! Ama fazla abartmadan az sakal da bırakabilirsiniz…Seçim size kalmış!

Ürün önerisi: John Frieda’nın bu ürününü kız arkadaşınız veya eşinize kaptırmadığınız takdirde, saçınızda yaratacağı mucizevi etkilere tanıklık edebilirsiniz.

Hemen satın al

Yepyeni saçlarınızla tarz yaratacağınız bir hafta dilerim!