Erkekler Nasıl Küpe Takmalı?

Küpe takmak, günümüzde belki 90’larda ve 2000’lerin ortalarında popüler olduğu kadar popüler değil. Ama her trend bir gün geri dönecek diyorsak, emin olun erkekler arasındaki küpe takma furyası da geri dönecek.

Günümüzde rap müziğin trendleri ve popüler kültürü domine ettiğini düşünürsek, farklı aksesuarların kadınları ve erkekleri cezbettiğini de kolayca anlayabiliriz. Dişlere takılan altın kaplamalar belki abartılı ama artık kimse için inanılmaz bir uzaklıkta da değil. Rock müzik daha baskın dönemini yaşarken, küpeler de sanki daha popülerdi. Özellikle erkekler için. Hala o trendi yaşatanlar var tabii ki. Yine de erkekler için küpe takmak büyük mesele!

Küpe nasıl takılmalı, sadece gençler mi küpe takmalı yoksa önemli olan küpenin görüntüsü mü gibi sorulara cevap veriyoruz. Hazırsanız başlayalım!

Eğer küpe takmak istiyorsanız, değerlendirmeniz gereken bazı durumlar var;

  • Örneğin yaşınız, önceliğiniz olmak zorunda. Her ne kadar “yaş sadece bir rakamdır” dense de konu küpe takmaya gelince işler değişiyor. Dolayısıyla siz de yaşınızı göz önünde bulundurmalısınız. Daha genç erkekler iddialı modelleri de deneyebilir ama sadelik her zaman en iyisidir.
  • Bir diğer konu da mesleğiniz. Öğrenciyseniz kendinizi daha özgür sayıp dilediğiniz küpeyi kullanabilirsiniz. Eğer yaratıcı bir işiniz varsa ya da çalıştığınız kurum bu konuda esnek kurallara sahipse, yine özgürsünüz. Ama söz konusu devlet kademelerinde memurluk ya da resmi kurumlarda çalışmaksa o zaman gerekli kıyafet kodlarına uygun davranmalısınız. Ama özel hayatınızda özgürsünüz!
  • Kişisel stiliniz de dikkate almanız gereken bir başka konu. Klasik bir stiliniz varsa ve küpe takmak istiyorsanız, daha gösterişsiz modelleri tercih edebilirsiniz. Daima stilinizi düşünerek aksesuarlarınız hakkında karar verin, böylece görünümü tamamlayacak adımlar atabilirsiniz.

Küpe tercih ederken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Kulağınızı deldirip küpe takmanızı gerektirecek ilk ürünler, taşlı küpeler. Eğer abartılı tarzınız, dikkat çekme istediğiniz ve göz alan aksesuarlara merakınız varsa bu küpelere şans verin. Ancak kulağınızı deldirdikten sonra birkaç hafta küpe değişikliği yapmadan iyileşmesini beklemeniz gerekecek.
  • Halka küpe hem kadınların hem de erkeklerin favorisi olan küpelerden. Özellikle uyurken hiç rahatsız etmediği gibi gün içinde varlığını bile size unutturabilir. Tabii farklı kalınlık ve büyüklükte halka küpeler var ama ince ve açık renkli olanlar klasik ve sadeyken daha iddialı tasarımları bulmak da mümkün.
  • Plug yani kulak tüneline (flesh tunnel) takılan küpelerse artık en asi olanların tercihi sayılıyor. Kulak memesini genişleterek takılan bu küpeler için yapılan hazırlık oldukça zahmetli. Ama denemek isteyenler için boyutları alternatifli.