Erkekler İçin Minimalist Gardırop Tüyoları

Trendlerin sıklıkla değiştiği, giyim markalarının hızla ürün koleksiyonları tanıttığı bir dönemde, işte kafası karışık erkeklere gardırop hazırlamalarında yardımcı olacak küçük tüyolar!

Önce alışveriş konseptinizi oluşturun!

Yeni alacağınız kıyafetleri kendinize en uygun şekilde seçebilmek için önce yaşam tarzınızı, bütçenizi ve çevrenizi inceleyin. İşinizde neler yaptığınız, boş zamanlarınızda tercih ettiğiniz aktiviteleriniz sizin nasıl yaşadığınızı gösterir. Örneğin, işiniz için ekstra şık giyinmeniz gerekiyorsa dolabınızda takım elbiselere yer açmanız gerekir. Daha sonra; çevrenize, havanın sıcak mı soğuk mu olduğuna, çevrenizdeki insanların neler giymeyi tercih ettiklerine dikkat edin. Son olarak, eksik parçaları tamamlamak üzere yapacağınız alışveriş için bir bütçe belirleyin. Önceden limit koyarak başladığınız bir alışveriş, ihtiyaçlarınızı planlı ve bütçenizi zorlamayacak şekilde edinmenize yardımcı olacaktır.

Sıra Yalın Dolap Piramidinde!

Gardırobunuzu en verimli şekilde oluşturmanıza, ihtiyaçlarınızı kategorize ederek belirleyen yalın dolap piramidini bilmek sizlere çok yardımcı olacaktır.  Haydi başlayalım! Gardırobunuzu bir piramit gibi düşünün.

Piramidin temelini; bütün dolabınızı destekleyecek, birçok kombininize dahil edebileceğiniz ve trendler değiştikçe hala kullanılabilir olacak olan zamansız parçalar oluşturuyor. Bu bölümdeki parçalar birbirleriyle ve diğer parçalarla iyi geçinir!  Düz tişörtler, her zaman giyebileceğiniz jean pantolonlar, tek renk gömlekler bu kısma dahil. Bu ürünler stilinizin temelleri olacak ürünler olduğundan seçimlerinizde nötr tonları ve sade parçaları tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.  

Piramidin orta kısmında, temellerini oluşturan parçalara nazaran daha özel, onlar kadar çok yönlü diyemeyeceğimiz, sezona göre değişkenlik gösteren ürünler yer alıyor. Diğerleriyle kombinlenmeleri nispeten daha zor olan bu parçalara desenli ve renkli parçalar örnek olabilir.

Kaldı piramidin tepesini oluşturmak! Nasıl piramidin tepesi en küçük parçasını oluşturuyorsa, dolabınızda da kendine en az yer bulacak olan bu kısım olmalı. Bu kısıma; dolabınıza sezon trendlerine uygun, nispeten daha nadir giyilen, günlük stilinizde pek de kullanmayacağınız ürünler dahil. Örnek olarak blazer ceketleri, pantolon askılarını veya cep mendillerini düşünebilirsiniz.

Artık; yaşam stilinizi analiz ettiniz, dolabınızı oluşturmak için formülize edilmiş yalın dolap piramidini incelediniz ve neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. Sıra geldi bütün bu çerçevede stilinize en uygun parçaları seçmeye. Keyifli alışverişler!