Erkekler İçin Daha İyi Giyinme Rehberi

Stil sahibi erkekler kendilerini çok büyük değişimlere veya dikkat çeken detaylara ihtiyaç olmadan gösterebilirler. Örneğin, sadece ayakkabınız veya ceketiniz bile fark yaratmanızı sağlayabilir. Nasıl mı? Kaliteli tercihlerle tabii ki! Sizin için en iyisini seçmek ve ona yatırım yapmak hem zamansız bir gardıroba sahip olmanızı sağlayacak hem de şıklığınızı ortaya çıkaracak.

Peki bir erkek daha iyi giyinmek için neler yapmalı? Önerilerimiz hazır, okumaya başlayın!

Aksesuarları minimumda tutun

Cep mendilleri, kravat, saat veya farklı aksesuarları kullanmak önemli olduğu kadar risklidir. Dolayısıyla nasıl kullandığınıza dikkat etmeli ve sayıca fazla olmamasını sağlamalısınız. Gözü yormadan stilinizi ön plana çıkarmak için kıyafetinizin renklerine uygun bir tonda bir iki aksesuar yeterlidir.

Duruma göre giyinmeyi bilin

Tarz sadece kendini ifade etmekle ilgili değildir; aynı zamanda çevrenize uygun şekilde giyinmekle de ilgilidir. Kıyafet kodlarınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Örneğin Pazar öğlen gezmesi için Çarşamba sabah giydikleriniz olmaz değil mi? En kötü tarz diye bir şey varsa o da bulunduğunuz yere uygun olmayan tarzdır, unutmayın!

Gözlüklere yatırım yapın

İnsanlar için ilk izlenim önemlidir. Bu ilk izlenimi yaratacak unsurlardan biri de gözlükleriniz. Ama insanlar genelde birkaç yıl boyunca ilk izlenimleri için ilk ipucu olacak aksesuarlarını seçerken çok zaman harcamıyor. Ama siz siz olun, kaş, saç ve yüz şeklinize göre olmayan bir gözlüğü almayın.

Dış giyimde çok yönlülüğü seçin

Palto, mont, kaban veya ceket alırken birden fazla amaca hizmet edebilecek klasik ürünleri seçerseniz hem bütçenizi korumuş hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Yine de sizden bir parça taşımasını istiyorsanız, klasikleri tamamladıktan sonra güncel modellerden de koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.