En Trend Erkek Saç Modelleri

Yeni yılda yeni başlangıçlar yapmamış olsanız da bahar mevsimi ve kapıda bekleyen yaz size ilham vermeye hazır. Biraz farklılık arıyorsanız işe saçlarınızdan başlayabilirsiniz. Üstelik çok büyük değişimler yapmanıza da gerek yok. Her zamankinden farklı bir kesim ya da biraz köpükle yaza hazırsınız. Sezonun trendlerinden birkaç parça giysi ve yenilenmiş saçlarla kendinizi aynada gördüğünüz an, Hollywood ünlülerinin pek bir numarası olmadığını anlayacaksınız. İlham alıp kolayca uygulayabileceğiniz “ünlü” saç modellerini bir araya getirdik, saç kesimleriyle ilgili önemli bilgileri yazdık ve kullanabileceğiniz ürünleri hatırlattık. Seçme sırası sizde!

Klasik Üç Numara

Havalar ısındıkça birçok erkek klasik üç numara saç tıraşını uygulayacak. Sonuçta saatlerce uğraşmışsınız gibi bir izlenim yaratmadan da harika görünebilirsiniz. Bu saç tipini ünlü erkekler de sık sık tercih ediyor. Özellikle saçları üç numara yaptıktan sonra bir de aykırı renklere, örneğin pembe ya da platin sarısı gibi, boyatmak oldukça popüler. Zayn Malik, Justin Bieber ve Nick Jonas bu modeli deneyen isimlerden. Hatta son dönemde bu saç trendini kadınlar da benimsedi. Örneğin; Kristen Stewart veya yıllardır saç kesimini değiştirmeyen Amber Rose. Eğer bu kadar kısa saça hemen geçmek istemezseniz berberinizden saçınızı kademeli olarak kısaltmasını isteyebilirsiniz.

Orta Boy Kesim

Ryan Gosling gibi kitleleri peşinizden sürüklemeseniz de beğeniyle bakan gözleri artırmak için siz de saçınızı kısa-orta boyda tutabilirsiniz. Zamansız olan bu saç modeli size dilediğiniz görünümü verebilir. İsterseniz dağıtarak günlük hayatta ya da tarayarak şık davetlerde kullanabilirsiniz. Saçlarınızın yan tarafını kısa tutup üstlerini biraz daha uzun bırakarak bu modeli daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Eğer saçlarınız ince telliyse parlaklık veren ürünlerden kaçınıp daha mat saç şekillendiricileri kullanın.

Şekilli Bukleler

Özellikle saçlarınızı uzatmak istediğinizde kıvırcık kökleriniz sizi fazlasıyla zorlayabilir. Fakat sonuç stil sahibi bukleler olunca uğraşmaya değer değil mi? Bruno Mars gibi düzgün şekillendirilmiş buklelere sahip olmak için saçlarınıza normalden biraz daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir. İhtiyacınız olan geniş dişli bir tarak ve saçınızın nemini koruyacak ürünler. Saç boyunu daha uzun tutmaya karar verirseniz, sprey yardımıyla buklelerinizi sabit bir şekle sokabilirsiniz. Fakat unutmayın, kıvırcık saç söz dinlemez!

Orta Uzunlukta Dağınık Saçlar

Zayn Malik, One Direction grubundan ayrıldığından beri müziğinde ve stilinde şık seçimler yapıyor. Orta uzunluktaki saçlarını “yataktan yeni kalkmış” gibi şekillendirmek için siz de Zayn gibi üstleri yanlara oranla biraz kısa tutup, şakaklarınızı en kısa haline getirin. Tüm yüz şekilleriyle iyi görünebileceği için muhtemelen berberiniz bu modeli kolayca uygulayabilir. Saçlarınızı kurutma makinesiyle şekillendirip ardından krem veya köpükle son görünümü verebilirsiniz.

Uzun ve Dalgalı Saçlar

Her ne kadar beyaz perdedeki ilk rolü için saçlarını kestirmiş ardından kısa kullanmaya devam etmiş olsa da Harry Styles’ın uzun ve dalgalı saçlarıyla stil dünyasına imzasını çoktan attı. Siz de saçlarınızı uzatmaya karar verdiyseniz, başlangıçtaki saç boyunuza göre ortalama bir ya da bir buçuk yıllık bir yolculuk sizi bekliyor demek. Bu yolculukta saçlarınızı tanıyabilen ve beklentilerinizi karşılayacak iyi bir kuaförle sıkı bir ilişkiniz olacağınız bilmelisiniz. Saç kremi, şampuan ve bakım kremleri de banyonuzdaki yerini şimdiden almalı. Saçlarınıza küçük katlar verdirerek hareket yakalayabilirsiniz ve bu katları belirgin hale getirmek için mutlaka iyi bir saç kurutma makinesi edinmelisiniz.