En Şık Renk İkilileri

Söz konusu erkek giyimi olunca, kadınlar kadar geniş seçeneklerden bahsedemiyoruz fakat yine de şık olmanın kuralları değişmiyor. Stil sahibi olmak için yeni trendleri ve moda akımlarını takip etmek kadar, iyi giyinmek konusunda fikir sahibi olmak da önemli. Muhtemelen zıt renkleri bir arada kullanmanın şık görünmek için en basit kurallardan biri olduğunu düşünüyorsunuz. Haklısınız, fakat 2017 yılı değişikliklerin arttığı bir dönem olacak. Hem stil sahibi görünüp hem de yenilikleri giyim tarzınıza uygulamak isterseniz, her zaman işe yarayan renk kombinasyonlarına bir şans verebilirsiniz. Bir kadının kalbine giden birçok yol var, bunlardan biri de gardırobunuz olabilir!

Siyah ve Deve Tüyü

Neden kahverengi değil de deve tüyü diye düşünüyorsanız cevabı çok basit. Deve tüyü açık bir renk olmasıyla kontrast renklerle daha uyumlu görünür ve giyimi kahverengiye göre daha basit olur. Siyah renk giyecekleriniz için harika bir zemin yaratırken, deve tüyü risk almadan dikkat çeken bir stil oluşturmanızı sağlar. Deve tüyü ya da camel, genelde dokulu kıyafetlerin rengi olduğundan kıyafetinize daha derin bir görünüm verir. Stil önerimiz: Her zamanki gibi baştan aşağı siyah giyinip deve tüyü renginde bir paltoyla stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Lacivert ve Bordo

Erkekler çoğu zaman mor ve kırmızı gibi renkleri tercih etmezler fakat risk almadan koyu renkler olan lacivert ve bordo ikilisini bir arada kullanabilirsiniz. Uyumlu görünen ve stilinize smart bir şıklık katacak bu renkler, aynı zamanda siyaha takılıp kalmadan koyu tonlarda giyinmeyinizi sağlayacak. Stil önerimiz: Lacivert takım elbisenizi beyaz yerine bordo gömlek veya bisiklet yaka tişörtle tamamlamayı deneyin.

Kahverengi ve Yeşil

Şehrin betonla dolu sokakları arasında doğayı özleyen erkekler için en ideal önerimiz kahverengi ve yeşil tonlarını birlikte kullanmaları. Üstelik Pantone de yeşili (greenery) yılın rengi seçmişken, sokak stilinde doğayı es geçmek olmaz. Koyu yeşil bir takım elbise, vücut hatlarınızda saklamanız gereken kısımları da kolayca gizleyebilir. Stil önerimiz: Koyu yeşil takım elbiseyi toprak tonlarında klasik bir ayakkabı ve örme kahverengi kravatla tamamlayabilirsiniz.

Pembe ve Gri

Çok uzun zaman önce maskülen kimliği ifade eden pembe, modern zamanda kadınların simgesi haline geldi. Erkekler bu rengi denemek için fırsat kollamasa da bu bilgi fikirlerini değiştirebilir. Özellikle birkaç sezondur pembenin erkek giyimine yeniden girdiğini düşünürsek, şans vermeden olmaz. Eğer nasıl maskülen bir duruş oluşturabilirim diye düşünüyorsanız, pembeyi griyle bir arada kullanabilirsiniz. Stil önerimiz: Pembeyi üst giyimde kullanmak, stil konusunda güvenli bölgede kalmanızı sağlar. Griyi pantolonlarda kullanarak görünümü tamamlayabilirsiniz.

Siyah ve Beyaz

Gardırobun ayrılmaz ikilisi, erkek stilinde de en baskın çiftlerden biri. Güvenilirliğini asla kaybetmeyen siyah ve beyaz, tek tek giyildiğinde başarılı olduğu için bir aradayken de harika görünüyor. Birbirine tam olarak zıt olmaları da başarılarının diğer sebebi. Stil önerimiz: Siyah ve beyazı iki parça halinde giymektense iki rengi bir arada kullanan parçaları tercih edebilirsiniz.