En Kalıcı ve Popüler Parfümler

Ofis günleri, spontane gelişen etkinlikler, Cuma akşamları, yaz sıcakları ve tatil planları derken mevsimin en öne çıkan ihtiyaçlarından biri kesinlikle parfümler! Özellikle kokusunu uzun süre duymak isteyeceğiniz, kalıcı ve bir o kadar da güzel kokan bir parfüm yaz mevsimini sizin için unutulmaz kılabilir. Peki bu parfümler hangileri?

Teniniz için en doğru parfümü bulmak ve bulduğunuz parfümün beğenilerinize hitap etmesi oldukça önemli ama unutmayın, en iyi parfüm biraz fark edilen ancak geri planda mükemmel şekilde kalabilendir. Dolayısıyla ilk kuralımız, birkaç fısla harikalar yaratabilen parfümü bulmak!

Chanel Bleu de Chanel

Bleu de Chanel, bir kolonyada aradığınız her şeye sahip; tazelik ve uzun ömür. Taze ve zarif kokusunu greyfurt ile sedir ağacının odunsu tonlarına borçlu olan parfüm, temiz bir his vermeyi de başarıyor. Güçlü bir kokuya sahip olduğu için az kullanımda bile tüm gün teninizde kalır.

Versace Eros

Versace Eros‘ta neyin daha havalı olduğunu bilmiyoruz: Güzel Art Deco tarzı şişe mi yoksa bu taze ve tropikal kokuya eklenen nane notaları mı? Portakal, İtalyan limon kabuğu, yeşil elma, tonka fasulyesi, kehribar, odunsu vanilya, güve otu ve yosun ile oluşan bu koku karışımı yaz aylarında iyi gider ancak genel olarak oldukça evrensel bir parfümdür.

Giorgio Armani Acqua di Gio

Giorgio Armani Aqua di Gio 1996’dan beri her yerde erkeklerin favorisi olan bu modern klasik, her zaman işe yarayan kokulardan biri olmayı başarıyor. Misk, bergamot, neroli, biberiye ve paçuli ile birleşerek ortaya çıkan bu koku, benzer alternatiflerine göre çok baskın olmadığı için özellikle kokuya karşı duyarlı kişiler için ideal. Üstelik kalıcılığı da oldukça uzun sürüyor.

Tom Ford Tuscan Leather

Adından da anlaşılacağı gibi, Tom Ford Tuscan Leather, deri ve süeti yasemin notalarıyla birleştirerek sofistike bir koku veriyor ve safran ilavesiyle daha güçlü bir havaya bürünüyor. Kalıcılığını saatlerce koruyan parfümün şişesi de satranç taşlarından ilham alınarak tasarlanmış. Yani banyonuzda oldukça şık görünecek!

Dior Sauvage Elixir

Modern bir klasiğin özü olan Sauvage, yanından geçen herkesin dikkatini çekecek kadar havalı ve taze bir koku. Biber ve lavanta alt tonlarıyla süslenmiş bu sıcak kehribar ve sedir karışımı, benzersiz ancak gelecekte klasiklerden biri olacağı kesin. Çok baskın bir koku değil ve kokusu uzun süre tende kalıyor.