Elbiselerin Mevsimi Geldi!

Jean ve tişört ikilisinin konforunun ne kadar cazip geldiğini biliyoruz ama hava insanın içini ısıtmaya başlamışken sezonun favorilerini giymemek olur mu?

Geçen yıl elbise trendleri dikkat çeken desenler ve çarpıcı modellerle doluydu. Yeni sezonda elbiseler giymesi daha eğlenceli parçalar olarak geliyor. Eğer hem modunuzu yükseltecek hem de trendleri takip etmenizi sağlayacak yeni modeller için alışveriş yapmayı düşünüyorsanız önerilerimize göz atın. Baharın güven vermeyen havasında deri ceketle ya da yaz sıcağında serin serin giyebileceğiniz en şık önerileri bir araya getirdik.

Fotoğraf: Getty Images

Puantiye Olmadan Olmaz

Yeni sezonda puantiye deseni, tıpkı önceki sezonlar gibi yine gündemde. Bazı desenler hiç eskimiyor. Ama onlara da güncelleme gelebilir. Örneğin bu sefer puantiye boyları büyüdü, puantiyenin düzgün formu bozuldu ve daha dikkat çeker hale geldi. Hem alışveriş için gezinmeye karar verdiğiniz an bu trendin ilk sırada olduğunu görebilirsiniz. Şık versiyonları düğünlerde spor alternatifleri günlük hayatta kullanabileceğinizi unutmayın!

Mora Eşlik Edebilecek Renkler

Yılın başından beri ultra-violet’nin göz kamaştıran tonu hayatımıza sızmaya başladı. Hem kıyafetlerde hem dekorasyonda mor rengi sık sık görecekseniz, alışverişte bu renge de yer veriyorsanız, onunla iyi gidecek renkleri de bilmeniz önemli. Özellikle yeşil, desenli elbiselerin büyük bir hızla satıldığını biliyor muydunuz? Mor bir ceketle yeşil elbise harika olabilir, unutmayın!

Fotoğraf: Getty Images
Fotoğraf: Getty Images

Vintage Etkili Çiçekler

Bahar, çiçeklerin mevsimi. Dünya var olduğundan beri baharda doğada trend olan çiçekleri moda nasıl görmezden gelebilir ki? Yeni sezonda vintage etkili, yıllarca anneniz giymiş ardından siz de şimdi kullanıyormuşsunuz gibi görünen çiçek desenli uzun elbiseleri tercih edebilirsiniz. Volanlı detaylar, şifon kumaşlar hem spor ayakkabılarla hem de yüksek topuklarla iyi gideceğinden her ortama uygun bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Gün Işığından İlham Alın

Sarı bu yıl canlı renkleri sevenlerin baş tacı oldu bile. Sarı bluzlar, elbiseler, pantolonlar hatta çanta ve ayakkabı gibi aksesuarlarla isterseniz kocaman isterseniz küçük detaylarda bu renge şans verebilirsiniz. Eğer sarı bir elbise almaya niyetiniz varsa, yanına mutlaka mor bir aksesuar alın. Siyah ve beyazın şık birlikteliği, sarı rengin hakim olduğu bir kombine fark katabilir.

Fotoğraf: Getty Images
Fotoğraf: Getty Images

Pamuk veya Keten Alternatifler

Havalar ısındıkça sıcaktan yavaş yavaş şikayet edeceğiz, bunu hepimiz biliyoruz. Ama sıcağı daha katlanılır hale getirmek için giyeceğiniz kıyafetlerin kumaş yapısına daha çok dikkat etmelisiniz. Özellikle teri emen, sıcak havayı tolere edebilmenizi sağlayan pamuk ve keten elbiseleri tercih edin. Beyaz rengin hakim olduğu tasarımlarla bahar davetlerinde ve günlük hayatta hem şık görünebilir hem de Instagram için şık kareler yakalayabilirsiniz.