Dünden Bugüne Beyaz Gömlek

Bir kadının gardırobunda beyaz gömlek kadar joker bir parça daha yok desek abartmış olmayız. Her kombinle kullanılabilen, tek başınayken seksapeli en üst seviyeye taşıyan beyaz gömlek, moda sahnesine girdiğinden beri neredeyse her yıl podyumda kendine yer buluyor. Yeniden hayal edilen farklı tasarımlarıyla karşımıza çıksa da beyaz gömleğin verdiği rahatlık hissi hiçbir zaman değişmiyor. Her an her yerde görebileceğiniz beyaz gömlek, kırmızı halıda ve sinemada da kendine her zaman yer buluyor. Hem de en güzel kadınların üzerinde en özel halleriyle. Dünden bugüne kim beyaz gömleği nerede ve nasıl giymiş merak ediyorsanız, okumaya devam edin! İlham alabileceğiniz ürün önerilerimize de göz atmayı unutmayın.

Grace Kelly

Grace Kelly Monako Prensi III. Rainier ile 1956 yılında evlenip Monako Prensesi olmadan önce Hollywood’un en önemli kadın oyuncularından biriydi. Kelly, Clarke Gable ve Ava Gardner ile başrolde olduğu Mogambo filminde giydiği beyaz gömleğini, gösterişli bir kemer ve yüksek bel pantolonla birlikte tamamlamıştı.

Audrey Hepburn

Minimalist stili her yönüyle benimseyen en güzel yıldızlardan Audrey Hepburn, beyaz gömleğin rahatlığına kendini birçok kez bıraktı. Hem beyaz perdede hem de günlük hayatında farklı ve rahat kombinleri deneyen oyuncu, Roman Holiday filminde sanki günümüzün trendlerine ipucu olmak istermiş gibi bir stile bürünmüştü.

Katharine Hepburn

Hollywood’un en güçlü kadınlarından biri olan ve maskülen stili en iyi taşıyabilen Katharine Hepburn, beyaz gömlek ve pantolon ikilisini sık sık tercih ederdi. Hem rahat hem de çabasız şıklık için ilham arıyorsanız, Katharine Hepburn’ün stilini biraz daha yakından inceleyin.

Marilyn Monroe

Modanın ölümsüz ikonu Marilyn Monroe, her giydiğiyle göz kamaştırmayı başarıyordu. 1961 yılında çekilen The Misfits’te yüksek bel jean, beyaz gömlek ve denim ceketle yine modern ve zamansız bir görünüm elde etmeyi başarmıştı.

Sharon Tate

Model ve oyuncu Sharon Tate, Cara Delevingne şu an nasıl popülerse 1960’larda o kadar ünlüydü. Her giydiği takip edilen Tate, beyaz gömlek ve kravat ikilisini stiline adapte ederken bile feminenliğinden hiçbir şey kaybetmemeyi başarıyordu.

Jennifer Grey

80’lerin en romantik filmlerinden biri olan Dirty Dancing’in Baby’si Jennifer Grey, jean şortu ve göbeğini açık bırakan beyaz gömleğiyle dönemin stilini yansıtıyordu. 2017 yazında bu stili siz de benzer parçalarla uygulayabilirsiniz.

Uma Thurman

Pulp Fiction’da siyah küt saçları ve kakülleriyle alışık olduğumuzdan çok farklı bir görünümle karşımıza çıkan ve filmdeki haliyle ikonikleşen Uma Thurman, beyaz gömleği siyah pantolonla giyerek çabasız şıklığı 90’lara taşımıştı.

Sharon Stone

Sharon Stone 1998 yılındaki Akademi Ödülleri’ne unutulmaz bir kostümle katılarak adını moda tarihine yazdı. O dönemde modada lüks tasarımlarla ulaşılabilir parçaları bir arada kullanmak oldukça büyük bir trenddi. Stone da kırmızı halıda GAP marka beyaz gömleğiyle birlikte Vera Wang tasarımı lila eteğini bir arada kullanmıştı.

Angelina Jolie

Geçtiğimiz 10 yılın en güçlü çiftlerinden Brangelina’nın tanıştığı 2005 tarihli Mr. And Mrs. Smith filmi, neden olduğu aşk kadar seksi sahneleriyle de hafızalara kazındı. Oyuncu beyaz gömleğiyle stil önerisi verilebilecek bir kombin oluşturmak yerine nasıl seksi olunacağı hakkında ilham verir gibiydi.

Emma Watson

Çocuk yıldızdan Birleşmiş Milletler iyi niyet elçiliğine uzanan başarılı yolda Emma Watson, giydikleri konusunda da dikkat çeken bir stil benimsedi. Oyuncu, 2014 yılında Windsor Kalesi’nde verilen kraliyet yemeğinde Ralph Lauren tasarımı beyaz gömlek ve gri eteği, ince bir kemerle tamamlamıştı.