Düğün Sezonunda Giyinmenin 8 Kuralı

Bir düğüne davet edildiğiniz anda hepinizin aklından benzer şeyler geçtiğine eminiz: “Ne giyeceğim?”. Hem dikkat çekmek hem de gelini gölgelemeden giyinmek ya da  abartıdan kaçınıp yine de biraz dekolteye sahip olmak istiyorsanız, aşağıdaki düğünlere uygun giyinme kurallarını mutlaka okuyun! Hazırlığı son dakikaya bırakmadığınız sürece güvendesiniz! Gideceğiniz düğünün nasıl bir yerde yapılacağı dikkat etmeniz gereken ilk kural. Davetlisi olduğunuz mekandan gelecek konuklara kadar birçok detayı hesaba katmalısınız. Tabii ne giymek istediğiniz de oldukça önemli. Bu nedenle geçmişte yaptığınız hatalardan ders alarak seçimlerinizi yapın. Böylece düğünün en şık kadını siz olabilirsiniz, tabii gelinin ardından.

En Güvendiğiniz Elbiseye Yoğunlaşın

Düğün için elbise araştırması yaparken kendinizi pantolon, ceket ve bluz üçlüsünü kombinlerken buluyorsanız, en güvendiğiniz elbisenizi gardıroptan çıkarabilirsiniz. Biraz feminen görünmek için daha güzel bir gün olamaz. Görünümü tamamlamak için bir stiletto ve ruj bile yeterli olacak.

Kısa Etekler Önceliğiniz Olmasın

Eğer kısa boyluysanız bu önerimizi dikkate almak zorunda değilsiniz fakat yine de hatırlatalım, kısa etek ya da elbiseler giymek bir düğün için her zaman en doğru karar olmayabilir. Orta boy kesimler her zaman daha zarif, şık ve sandığınızdan daha seksi görünür. Uzun veya kısa elbiselere alternatif olabilecek midi elbiseleri mutlaka deneyin.

Beyaz ve Krem Rengi Geline Bırakın

Krem rengi süslemeler, beyaz danteller ve tülleri gelin için ayırın. Bir düğünün yazılı olmayan fakat en önemli kuralı gelinle yarışmamak. Bunun yerine renkli dantelleri, payetli tasarımları ya da katmanlı elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Siyah Giymekte Özgürsünüz

Bir zamanlar matemin rengi olan siyah, modern dünyanın hoşgörüsüyle birlikte artık her ortama uyum sağlıyor. Dolayısıyla davetli olduğunuz düğünde siyah elbise giyebilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarlarla görünümüzü daha canlı ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Baştan aşağı siyah olmak isterseniz, çantanızı beyaz seçerek fark yaratın.

Küçük Bir Çanta Olmadan Asla

Büyük kol ya da omuz çantaları çoğu zaman bir düğünün doğasına aykırıdır. Daha minimal tercihler yapmanızı öneririz. Küçük bir clutch ya da sezonun öne çıkan mini modellerinden birini kullanabilirsiniz. Tüm gün ağır çantalarla yorulan omuzlarınıza da çanta detoksu yapmış olursunuz.

Yürüyebileceğiniz Topukları Giyin

Bir düğün için ayakkabı arayışındayken birkaç saat içinde ne kadar oynayacağınızı düşünün. Böylece giyeceğiniz topuk yüksekliğine daha gerçekçi şekilde karar verebilirsiniz. Çok yüksek topuklu ayakkabılarla gecenin sonunda acı çekme ihtimaliniz olduğunu hatırlatalım. Sezonun trendi küçük topuklu ayakkabıları değerlendirebilirsiniz.

Eğer Emin Değilseniz Geline Danışın

Tabii bunu düğünden birkaç gün önce yapmayın. Gelin ve damat çoğu zaman düğün günü yaklaştıkça daha meşgul olur. Bu nedenle eğer kıyafetinize karar veremiyorsanız, geline danışmanızda bir sorun yok. Düğünden iki ya da üç hafta önce ipucu için gelinin fikirlerini alabilirsiniz böylece ne giyeceğinize daha kolay karar verebilirsiniz.

Beyaz Giymek Hala Yasak

Geçen birkaç yılda düğünlerde giyilebilecek kıyafetler hatta gelinlerin tercih ettiği renkler değişse de tek bir kural hala aynı; misafirler beyaz renk kıyafetler giymemeli. Yerleşik bir kural olduğu için gelin krem ya da beyaz olmayan herhangi bir renk tercih etmiş olsa bile, gelinle karıştırılmamak veya onu gölgede bırakmamak için farklı renkleri tercih etmelisiniz.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.