Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

Evleneceğiniz güne dair bütün detayların mükemmel olmasını istiyorsunuz ve buna yapacağınız makyaj da dahil. En güzel görünmek istediğiniz o günde kendinizi profesyonel ellere bırakmak en mantıklısı fakat makyaj öncesi ve sonrasında ne istediğinize ve ne yapmanız gerektiğine dair ipuçlarını mutlaka bilmelisiniz. Düğün günü bir sürprizle karşılaşmamak için önceden makyaj provasına gitmek her ne kadar doğru bir adım olsa da, gün boyunca karşılaşacağınız her şeye, örneğin duygusal bir duruma karşı hazırlıklı olmak, gününüzü ve tabii gecenizi kurtarabilir. İpuçlarımızın en özel gününüzü risksiz atlatmanıza yardımcı olacağından eminiz.

Kendinize ve Makyözünüze Karşı Dürüst Olun

Muhtemelen düğüne dair tüm detaylar kafanızda hazır. Değilse bile neyse ki Pinterest ilham vermek için bir tık uzağınızda. Dolayısıyla binlerce alternatiften sonsuz şekilde faydalanabilirsiniz. Eğer yeteneklerinize fazla güvenmeyip risk almak istemiyorsanız, profesyonel bir makyaj uzmanıyla çalışmak en doğrusu. Düğün günü nasıl görünmek istiyorsanız, onu en iyi şekilde makyözünüzle konuşmak, güzel görünmenin ilk adımı. Makyajla ilgili bir fikriniz yoksa, sevdiklerinizden ve sevmediklerinizden bile bahsedebilirsiniz. Günlük makyaj stilinizi, kendinizi en güzel hissettiğiniz tarzı, nasıl bir düğün hayal ettiğinizi ve favori kozmetik ürününüzü söylemeniz bir profesyonel için yeterli.

Muhteşem Bir Temel Atın

Kusursuz bir makyaj için öncelikle ihtiyacınız olan iyi bir temel. Düğün gününe karar verdiğiniz anda (ve aslında her zaman) cildinize özenli davranmaya başlayın. Tabii makyaj için yine de bir fondötene ihtiyacınız olacak. İyi bir fondöten cildinizi makyaja hazır hale getirir. Cilt tipinizi iyi tanımak da fondöteni seçerken size rehber olur. Örneğin kuru cilt, makyaj uygulamasından önce zengin krem veya yağ içeren nemlendirici bir masaj isterken, karma veya yağlı cilde su bazlı formüller veya yağsız serumlar kullanmak gerekir. Doğal parlaklık kazanmak içinse yağlı cilde toz ürünler kullanmak mantıklı olurken, kuru cilt için sıvı aydınlatıcılar kullanılmalı.

Son Dokunuş Kusursuz Olmalı

Tüm düğün boyunca sürekli makyajınızı tazeleyemezsiniz. Dolayısıyla gün ve gece boyunca tüm öpüşmelere, ağlamalara ve terlemelere dayanıklı makyaj ürünleri seçmelisiniz ve mutlaka sabitleyici kullanmalısınız. Parlama riskine karşı yağsız toz ürünler ve suya dayanıklı kozmetik ürünler tercih ederseniz, düğün akşamınız boyunca makyajınızı dert etmekten kurtulabilirsiniz.

Acil Durum Kitleri

Makyaj profesyonellerine göre gün boyunca acil bir durumda ihtiyacınız olabilecek en önemli iki şey; pudra ve dudak balmı. Kurumuş dudaklarda fotoğraflarınızın nasıl görüneceğini hayal edebiliyor musunuz? Bizce de harika görünmeyecekler. Dolayısıyla küçük bir balm ile ara sıra dudaklarınızı nemlendirip parlatabilirsiniz. Hatta yanağa ve dudağa uygulanabilen ürünlerle yüzünüze hafif ışıltılar da verebilirsiniz. Pudraysa yine ne kadar küçük olursa o kadar iyi. Sonuçta damadın cebine sığması gerekiyor.

Parlaklığa Karşı Koyun

Her zaman kolay bir tercih olan ışıltılar fotoğraflarda bir yıldız gibi parlamanıza neden olabilir. Bu da aslında düşündüğünüz kadar iyi bir şey değil çünkü düğün gününüzde çekilen fotoğraflarda güzel çıkmak kadar karede görünebilmek de önemli. Parlak farlar, rujlar ya da simler göz alıcı görünse  ve hatta trend olsa bile, günün her saatinde anılarınıza girecek karelerde daha güzel görüneceğiniz dokuları tercih etmelisiniz. . Parlak ürünlerin ciltteki kusurları ortaya çıkardığını da ekleyelim.  Ve uymanız gereken en önemli kuralı açıklıyoruz: kontür yapmayın. Tekrar hatırlatalım, kontür yapmayın!