Deri Cekete Throwback İlham

Aynı anda hem asi hem cool görünebilmenin başarısı deri ceketi doğru giymekte yatıyor. 80’lerin stil ikonlarının izinden gidip deri ceketi feminen ışıltıyla buluşturun. Stilde throwback yaparken uygulamanız gereken en önemli kural günümüzün trendlerini kullanarak zamandan kopmamak.

Vanessa Paradis & Lily-Rose Depp

Vanessa Paradis’nin gençlik fotoğraflarına bakınca son dönemde yıldızı parlayan Lily-Rose Depp’in genetik açıdan ne kadar şanslı olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Henüz 14 yaşındayken Paris’in ünlü kulüplerinden biri olan Les Bains Douches’ta tüm fotoğrafçıların dikkatini çeken Paradis, Fransız stilini en asi haliyle dünyaya göstermişti. Lily-Rose’un çabasız, umursamaz ve cool stilinin 1987 yılındaki yansıması olan annesi Vanessa, tıpkı şimdi Lily Rose’un olduğu gibi, 1991 yılında Karl Lagerfeld’in ilham perisi olmayı başardı. Denim gömlek üstüne deri ceket ve altına yırtık jean giymek, buna rağmen zarif bir makyajı es geçmemek, bugün de kolayca uygulayabileceğiniz bir görünüm.

Kate Moss & Alessandra Ambrosio

Deri ceketten bahsedip Kate Moss’u es geçmek olmaz. 90’ların en cool kadınlarından biri olan süper model, giydikleriyle her zaman kendine özgü havasını ortaya çıkarmayı başarıyordu. Yeni ve cesaret gerektiren her şey onun gardırobunda kendine yer buluyordu. 90’larda Johnny Depp ile dünyanın en cool çifti olmakla meşgulken, eskitilmiş deri ceketini uzun eteği ve beyaz tişörtüyle giyen Kate Moss, yine bugüne uyarlanabilecek bir görünümdeydi. Eğer benzer şekilde giyinmek isterseniz günümüzün yıldızlarından Alessandra Ambrosio gibi uzun transparan elbiseler, şifon etekler veya sade tasarımlarla görünümü yumuşatabilirsiniz.

Olivia Newton-John & Gigi Hadid

Biraz daha geriye gitmek isterseniz 70’lerin sonunda Olivia Newton John’un Grease filmindeki stilinden ilham alabilirsiniz. Müzikleri, dansları ve hikayesiyle hala en sevilen müzikaller arasında yer alan Grease’te, Sandy karakterini canlandıran Olivia Newton-John, omuzlarını açık bırakan ve vücudunu saran bluzu, deri pantolonu, deri ceketi ve kırmızı sandaletleriyle iyi aile kızından kötü kıza evrilmişti. Aradan neredeyse 40 yıl geçmesine rağmen bu vamp stil özellikle kostüm partilerinin yıldızı olmaya devam etti. Hatta 2015 yılında Gigi Hadid bile cadılar bayramında yeni dönemin Sandy’si oldu. Eğer bu kadar iddialı olmak istemezseniz ya da denimden vazgeçemiyorsanız, yırtık jeanleri şifon bluzlarla birlikte giyebilirsiniz. Deri ceketi omuzlarınıza aldığınızda bu iş tamam!

Winona Ryder & Rosie Huntington-Whiteley

90’larda başka bir cool kadın daha vardı: Winona Ryder. Grunge stilin en güçlü temsilcilerinden biri olan Ryder, oynadığı filmlerden giydiği kıyafetlere kadar gerçek bir It-Girl’dü. Sarışın olmasına rağmen saçlarını koyu renk kullanmasıyla bile klasik Hollywood çizgisinin dışında olduğunu ispatlayan oyuncu, kıyafetlerinde de genel olarak siyahı tercih ediyordu. Deri ceketse 90’larda genç olmuş herkes gibi onun da favorisiydi. Etek ve bluz ikilisiyle deri ceket giyerek davetlerde bile farkını ortaya çıkarmayı başaran Winona Ryder’ın stilini bugün yaşatmak isterseniz, İngiliz model Rosie Huntington-Whiteley’den ilham alabilirsiniz. Giyim tarzı Winona Ryder’dan farklı olsa da komplike bir kombin oluşturmak isteyenler için seçimleri oldukça modern ve her yere uyabilecek şekilde.