Deniz ve Güneş Sonrası Saç Bakımı

Hepimiz yaz boyunca sahil kenarında olmak; deniz, kum, güneş üçlüsüyle mümkün olduğu kadar çok vakit geçirmek istiyoruz. Tatilin güzelliğine rağmen saçlarımızda bıraktığı olumsuz etkiyi görmezden gelmek imkansız. Deniz sonrası saç bakımını keşfetmek için okumaya devam edin!

Tatilde saç bakımına özellikle dikkat etmelisiniz çünkü uzun süre güneş ışığı, deniz suyu ve kum taneciklerine maruz kalmış saçınızın kırılması, normal şartlara göre daha olası. Saçınızda minimum hasarla tatilinizden maksimum keyif alabilmek için her gün deniz ve güneş öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken her şeyi yazdık!

Plaja Gitmeden Önce

Güneşe çıkmadan önce cildinizi nasıl koruma altına alıyorsanız, saçlarınızı da biraz ıslatıp durulanmayan bakım kremlerinden sürmelisiniz. Böylece saçlarınızı karşılaşacağı her şeye hazırlamış olursunuz. Protein ve zeytinyağı içeren ürünleri tercih etmeye özen gösterin.

Argan yağı bulunan maskeleri uygulamak da saçınızı denize girmeden önce ve girdikten sonra korumaya devam eder. A, C ve E vitaminleri ve hatta UV koruması da olan saç spreyleri sayesinde saçlarınız nemini daha uzun süre tutar.

Güneş Sonrası Bakım

Tüm günü güneşin altında geçtirdikten, saçlarınız deniz suyu ve kumla buluştuktan sonra akşam yapmanız gereken ilk iş besleyici ve nemlendirici şampuanlar kullanmak olmalı. Tabii havuzdan veya denizden her çıkışınızda duş almanız da önemli ama günü bakımla bitirmelisiniz.

Eğer saçlarınız basit çözümlerle düzelemeyecek kadar kuruduysa mutlaka haftada bir ya da iki kere özel bakım yapın ya da yaptırın.

Latin kadınlarının gizli güzellik sırlarını da saçlarınızın iyiliği için bakım listenize alabilirsiniz: Hindistancevizi yağı sürdüğünüz saçlarınızı sıcak havluya sarın ve en az 20 dakika bekleyin. Ardından duş alın ve yumuşacık saçlarınızın tadını çıkarın!

Güneşin saçlarınızın ya da cildinizin dostu olduğunu düşünmeyin. Evet ona ihtiyacımız var ama korunmasız şekilde saçlarınızı ya da cildinizi güneşin insafına bırakmamız için hiçbir neden yok!