Denemeniz Gereken En Yeni Spor Trendleri

Şehir hayatı ve teknolojiyle daha uyumlu hale geldikçe spor yapanların sayısı da ciddi ölçüde arttı. Son dönemde işten çıkarken ofis arkadaşlarınızdan “Spora gidiyorum” cümlesini daha sık duyduğunuza eminiz. Koşu kulüpleri, tam donanımlı salonlar ve sosyal medya spor yapmayı en güncel trendlerden biri haline getirdi. Özellikle eğer sıkı bir takipçiyseniz, Nike’ın sporun her alanına hitap eden koleksiyonları dışında tasarladığı uygulamalar ve etkinliklerle birçok kişiyle buluştuğunu bilirsiniz. Nike son dönemde başlattığı “Try Once” hareketiyle, spor tutkunu kitleyi yenilikçi olmaya davet ediyor! Nereden başlasam? diye düşünenler için bir kere başlamak yeterli diyor ve şu ana kadar kendine özel bir spor deneyimini yakalayamamış her kadına bir araya getirdiğimiz bu farklı egzersizleri denemeleri konusunda ısrar ediyoruz!

[youtube id=”tYh9aCW_DyI” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

Barrefit

Metabolizma hızını, esnekliği ve gücü arttıran barrefit, yavaş yavaş pilatesin tahtına oturmaya hazırlanıyor. Eğer bir barrefit dersine katılırsanız ilk gözleminiz bir bale sınıfında bulunduğunuz yönünde olabilir. Çünkü bu egzersiz baleyle yoga ve pilates gibi disiplinlerin mükemmel bir karışımı. Hareketlerin sık aralıklarla yapıldığı ve vücudu şekillendirmeye dayalı programlara sahip olan barrefit; kilo vermeye, kasları geliştirmeye, esnekliğin artmasına ve stresin azalmasına yardımcı oluyor. Üstelik spor deneyiminizin seviyesi bu dersleri almanızda belirleyici değil.

Floating

Spor yaparken salonda olmak yerine daha farklı deneyimlere merhaba diyebilirsiniz. Örneğin sürekli yaşayan dijital dünyanın dışına çıkıp sağlıklı minerallerle zenginleştirilmiş sularda yüzmek ister miydiniz? Genellikle yüksek kubbeli tasarlanan floating tanklarında, isterseniz ışığı ve müziği ayarlayabiliyorsunuz. Hatta sizi yönlendiren sesli uyarılar sayesinde suyun içinde meditasyon yapabiliyorsunuz. Vücut ısısına yakın sıcaklığa sahip olan su, böylece daha az hissedilir oluyor ve size boşlukta dalgalanıyormuşsunuz hissi veriyor. Geleneksel meditasyona alternatif olan floating; endişe, stres, yeme bozukluğu gibi sorunlarla baş etmeyi kolaylaştırıyor.

Boxerina

Bale spor dünyasını en zarif şekilde fethetmeye kararlı gibi görünüyor. Barrefit yerine biraz daha hareketli aktiviteleri tercih ediyorsanız, bale ve boksun bir araya geldiği boxerina tam size göre! Boksun tekme hareketleriyle balenin kasları uzatan tekniklerinin bir araya geldiği bu yeni trend, denemeniz gereken en güncel yeniliklerden biri.

Forest Bathing

Eğer sizin için vücudu çalıştıran sporlardan çok huzur dolu bir deneyim yaşamak önemliyse, Japonya’dan dünyaya yayılan forest bathing trendine göz atabilirsiniz. Yapılacaklar listenizde ilk sıraya girebilecek bu egzersiz aslında banyo yapmakla ilgili değil. Japonların shinrin-yoku adını verdiği etkinlik ormanda vakit geçirip, temiz havayı soluyup rahatlamakla ilgili. Tabii siz koşmak ve yürümek isterseniz, özgürsünüz!

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.